لوگو persian-hair
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
معایب و مزایای کاشت ابرو - 5.0 out of 5 based on 1 vote

همه ی متخصصان پوست و مو بر این باورند که درمان قطعی و اساسی ریزش ابرو ، کاشت ابرو میباشد. از آنجا که برای همه افراد ، پس از شیوع ریزش ابروهایشان به دنبال درمان قطعی آن در سریع ترین زمان ممکن هستند تا هم این روند ریزش بیشتر نشود و هم به زیبایی صورت آسیب نرسد. در این مقاله به صورت تخصصی بررسی میکنیم که آیا کاشت مو خوب است یا بد؟ چرا کاشت ابرو درمان اساسی ریزش ابرو است؟ مزیت های کاشت ابرو چیست؟ معایب کاشت ابرو و عوارض احتمالی کاشت ابرو چه چیزهایی ممکن است باشد؟

معایب و مزایای کاشت ابرو

کاشت ابرو یا پیوند ابرو را از طریق موهای طبیعی هر شخص کاشته میشود که در این روش تعدادی از موهای ناحیه ی سر که معمولاً موهای ناحیه پشت سر هستند را برداشته و در ناحیه ابرو ، کاشت پیوند انجام میگیرد و به هیچ وجه نمی توان از موهای شخص دیگری برای کاشت ابرو استفاده کرد بدیهی است که کاشت ابرو چون یک پیوند موی طبیعی از موهای خود شخص به خودش است، سازگار و قابل انجام است ولی از سوی شخص دیگر به دلیل عدم سازگاری بافتی نمی توان برای کاشت ابرو استفاده کرد. کاشت ابرو از لحاظ ظرافت و دقیق بودن ، نسبت به کاشت مو بسیار حساس تر است و یکی از دلایل و مزایای کاشت ابرو استفاده از موهای طبیعی و قابل رشد در این روش است.
ابرو عضوی از بدن است که کاشت ابرو در این منطقه از اهمیت فراوانی برخوردار است. وظیفه ابرو کنترل جریان آب و عرق به سمت چشم و جلوگیری از تابش آفتاب است که به این نکته ها باید در کاشت مو نیز توجه داشت.  ابرو به طور کلی از سه بخش اصلی تقسیم میشود: تاج ، بدنه و دم.

کاشت ابرو
تاج ابرو: در ناحیه تاج ابرو که بخش داخلی ابرو به شمار میرود و طول آن حدود 5 تا میلیمتر است لازم است ابرو ها به صورت عمودی و رو به بالا تر باشد و شکل و شمایل آن به صورت های مختلفی کاشته میشود ، گاهی حالت چهارگوشه دارد و گاهی حالت گرد و نیمدایره است. نحوه چینش مو در این قسمت از اهمیت ویژه ای دارد چون در نحوه رفتاری هر فرد هم تاثیر گذار است اگر این قسمت خیلی داخلی باشد چهره فرد را عصبانی نشان میدهد و اگر خارجی باشد چهره فرد زیبا و جوان تر است که این میزان فاصله هم یک امری تخصصی در کاشت ابرو است.
تنه ابرو: در ناحیه تنه ابرو یا بدنه ابرو ، زاویه چینش موها به سمت دم ابرو کم میشود و در بین تاج و دم ابرو است و طول آن حدود 25 تا 30 میلیمتر است و تراکم کاشت موها در این ناحیه بیشتر و پهن تر است. زاویه قرارگیری موها حدود40 تا 60درجه تغییر میکند.
دم ابرو: قسمت دم ابرو زاویه پایین تری میگیرد و نازک تر خواد بود. در روش کاشت ابرو باید در هر بخش به نحوه و زاویه چینش موها دقت داشت و طول آن حدود 10 میلیمتر است و در این ناحیه تراکم موها نسبت به سایر قسمت ها کمتر است. زاویهچینش موها در ناحیه دم موها حدود 10 درجه است و مماس بر روی پوست قرار میگیرد.
کاشت موهای ابرو و تعیین فاصله بین نواجی باید به بهترین شکل انجام شود و به قدری نزدیک به هم قرار داده شود و تراکم موها را بیشتر قرار میدهیم تا بر زیبایی و پر بودن آن ناحیه هم تاثیرگذار باشد.

در مقاله دلایل ریزش ابرو به این مسئله تاکید کرده بودیم که آرایش و زیبایی و پوشاندن ناحیه هایی که دچار ریزش شده است توسط لوازم آرایشی که خانم ها انجام می دهند به هیچ عنوان تاثیری در درمان نخواهد داشت و فقط برای پوشاندن آن ناحیه ها میشود و بر زیبایی تاثیر گذار است.

عمل پیوند و کاشت مو به سورت بی حسی موضعی انجام میشود و کاملاً بدون درد انجام میشود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان . کلینیک ندارد و به صورت دوره ای و سریالی انجام میشود و هر جلسه ی این دوره حدود 2 تا 4 ساعت طول میکشد. برای خانم ها هم رنگ کردن موهای ابرو از اهمیت ویژه ای برخوردار است که حدود 4 تا 6 ماه پس از انجام مراحل کاشت مو ، میتوان با مشاوره گرفتن از پزشک خود ، موها را رنگ کنید.

مقاله پیشنهادی: مراقبت های بعد از کاشت مو


مزایای کاشت ابرو


 • کاشت ابرو یا پیوند ابرو یکی از مهمترین عمل های زیبایی است که در جهان هر ساله بر روی تعداد زیادی از افراد صورت می گیرد. به خصوص با استفاده از تکنیک های جدیدی مانند FUE و Sut امروزه میلیون ها نفر که به هر دلیل ممکن است دچار ریزش ابرو یا کم پشت شدن ابروها شده باشند، این مشکلات به آسانی برطرف شده و داوطلبان این عمل می توانند مجدداً صاحب ابروهای زیبای شوند.

 • زیبای صورت انسان اهمیت زیادی دارد. به خصوص برای خانمها که بسیاری از آنها تلاش می کنند تا همواره به هر طریق ممکن چهره ای زیباتر داشته باشند. در این میان طبیعتاً عمل های زیبایی مانند کاشت ابرو نیز به کمک آنها می آید و کمبود تارهای مو و یا کم پشت بودن آنها را جبران می کند. به یاد داشته باشید که داشتن ابروهای زیبا یک امتیاز است.

 • هزینه کاشت ابرو در برابر آنچه که در نهایت پس از این عمل زیبایی بدست می آورید، ناچیز است ولی در عوض سالهای سال و (حتی ممکن است تا آخر عمر) ابروهای ضخیم و بسیار مناسبی را بدست آورید که برای شما ماندگار باشند. در واقع کاشت ابرو اگر توسط پزشک متخصص و در یک کلینیک مناسب با استفاده از ابزارها و تجهیزات مناسب صورت بگیرد، یک راه حل دائمی است.

 • زیبایی و جذابیت طبیعی که کاشت ابرو به افراد می‌دهد ، هرگز با تاتو و شیوه‌های دیگر به دست نخواهد آمد. با کاشت ابرو می‌توانید مدل دلخواهتان را برای خود انتخاب کنید. شاید بتوان گفت مهم‌ترین مزیت کاشت ابرو، دائمی بودن آن است و اینکه مشکل شما برای همیشه حل شده و شکل ظاهری آنها اصلاح خواهد شد.

 • از مزایای دیگر آن استفاده از موی طبیعی است و به دلیل آنکه فولیکول‌های مو از خود شخص گرفته می‌شود؛ بنابراین ، کسی که کاشت ابرو انجام می‌دهد به همان شیوه که همیشه از موهای خود مراقبت می‌کرده است، از ابروهای کاشته شده خود نیز می‌تواند مراقبت کند.

 • جراحی پیوند ابرو حداقل خطر را داراست. اگر چه بسیار نادر است، موهای پیوند شده ممکن است در جهت متفاوت از جهت مورد نظر رشد کنند. اگر این اتفاق بیفتد، مو را می توان با کشیدن و یا آموزش به رشد در جهت مناسب اصلاح نمود.

 • رهایی از دغدغه ی کشیدن ابروی مناسب با مداد ابرو
  زیبایی طبیعی ابروهای پرپشت

 • ایجاد حالت های مختلف در برداشت ابرو

 • زیبا نمودن حالت و رنگ چشم با رنگ نمودن موی ابرو

عوارض کاشت ابرو


خطرات ناشی از پیوند ابرو بسیار کم است، اما مواردی که ممکن است رخ دهد شامل صورتی شدن طولانی مدت اطراف منطقه پیوند شده، رشد ضعیف موهای پیوند شده و گسترش دامنه نوار اهدا کننده باشد. بیمار گاه به گاه برای رسیدن به تراکم بیشتری در ناحیه ابرو تصمیم می گیرد برای بار دوم این روش را یک سال یا بیشتر پس از پیوند اولیه انجام دهد. عوارض جانبی که در طول پنج روز اول یا بیشتر پس از پیوند شما انتظار می رود شامل این موارد می شود:
ریزش کم پوست در اطراف موهای پیوند شده.
قرمزی پوست که به طور معمول به رنگ صورتی کاهش می یابد؛ که می تواند توسط آرایش پنهان شود.
گاه به گاه، بیمار کبودی و تورم قابل توجهی در اطراف چشم ها برای سه روز اول خواهد داشت اما بیشتر آنها فقط مقدار خفیفی تورم دارند.
بخیه ها، اگر در ناحیه اهداء کننده استفاده شوند، پس از چند هفته، خوب می شوند و یک خط زخم ظریف را ایجاد می کنند ولی اگر روش FIT انجام شود، نیازی به بخیه وجود ندارد و هیچ زخمی ایجاد نخواهد شد.

مشاوره رایگان کاشت مو و کاشت ابرو

خواندن 473 دفعه
پرشین هیر در نقشه گوگل
اطلاعات تماس


آدرس کلینیک کاشت مو ، ابرو :

تهران - تجریش - خیابان دزاشیب - جنب مرکز خرید روشا