لوگو persian-hair
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در مقالات پیشین به موضوع کاشت ابرو و شرایط آن ، مزایا و معایب کاشت ابرو پرداخته بودیم. در این مقاله قصد داریم به یکی از موضوعات مهمی باید بعد از مراحل کاشت ابرو به آن بپردازیم ، مراقبت های بعد از کاشت ابرو میباشد که رعایت کردن این موارد میتواند در آینده به نحوه رشد ابروهای کاشته شده کمک شایانی کند. نتایجی مطلوبی که میتوان از کاشت ابرو داشت ، تا حد زیادی به مراقبت های بعد از آن بستگی دارد و روش های نادرست که قبل از کاشت ابرو انجام میدادیم باید ترک شود.

مرقبت های بعد از کاشت ابرو

در کاشت ابرو ، تارهای مویی که برای پیوند زدن مورد استفاده قرار میگیرد ، از بخش های پشت گردن و موهای پشت گوش استفاده میشود و این موضوع به دلیل شباهت تارهای مو در این قسمت ها میباشد و کاشت ابرو مناسب تمامی افرادی هستند که دچار ریزش و از دست دادن تارهای ابرو خود هستند و بستگی به جنسیت و سنین افراد هم ندارد. کاشت موی ابرو درحالیکه شاید بسیار آسان تر از کاشت موی سر به نظر برسد اما میزان دقیق بودن کاشت و پیوند تارهای مو بسیار حساس تر میباشد و طبق بررسی ها می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی حالت میمیک طبیعی صورت داشته باشد و میتواند به تنهایی چهره یک شخص را به حالتی عصبی و در هم آمیخته یا چهره ای شاد و خوشحال ایجاد کند. پس حتما در انتخاب کلینیک کاشت ابرو و پزشک جراح خود کاملاً اطمینان پیدا کنید. بسیاری از روش های قدیمی مانند تتو کردن در بین بانوان به دلیل تکراری شدن نوع ابرو در صورت و غیر طبیعی بودن آن ، خسته کننده شده است و این افراد به دنبال راه های جایگزین هستند که بهترین آن کاشت ابرو به صورت طبیعی است می روند.

عمل کاشت ابرو برای کسانی مناسب است که:

کاشت ابرو یک روش درمانی عالی برای است که سال‌ها است از کم پشت بودن ابروهای خود رنج می­‌برند و یا آنکه دچار ریزش ابرو شده­‌اند. کاشت ابرو به خلق یک ابروی جدید و زیبا که ظاهری کاملا طبیعی دارد کمک می­‌کند و در نتیجه ابرویی پرپشت و کامل را ایجاد می­‌کند.

کسانی که به علت وراثت و عوامل ژنتیکی ابرو های کم پشتی دارند.

کاشت ابرو برای تمامی افرادی که در پی داشتن ابروهای پرپشت و زیبا هستند مناسب است.

بهتر است فردی که خواهان پیوند ابرو می باشد از شرایط بدنی عمل های کاشت مو و پیوندی برخوردار بوده تا نتایج عمل برای او مثبت باشند.

کاشت مو و ابرو برای کسانی که دچار آره آتا و یا آلوپسی بودند مناسب نیست زیرا بدن شرایط رشد مو را ندارد.

عوارض کاشت ابرو

کاشت موی ابرو یک کاشت موی کوچک است. از این رو، عوارض جانبی کمی دارد. تزریق ماده بیهوشی تا اندازه ای درد آور است ، زیرا ناحیه دور چشم بسیار حساس است. با این حال ، پس از بیهوشی هیچ دردی احساس نمی کنید. با این حال ، به سرعت ناپدید می شود و با آرایش پوشانده می شود. ورم دور چشم نیز نسبتا رایج است. ورم به سرعت ، اغلب در عرض یک شب، ناپدید می شود.
پس از عمل جراحی کاشت موی ابرو ، کمی خونریزی ایجاد می شود و شاهد دلمه بستن زخم خواهید بود. ناحیه ابرو کمی ورم می کند ، اما در عرض چند روز این عوارض کاهش پیدا می کند. همچنین کمی احساس خارش به شما دست می دهد. مواظب باشید که ناحیه کاشت ابرو را نخارانید تا به طور کامل خوب شوند. در صورتی که ناحیه ابرو بیش از این زمان خارش داشت ، به دلیل عفونت های ان ناحیه میباشد که باید سریعاً درمان شود. در صورتی که پس از زمان توصیه شده ، برخی از علائم هنوز وجود داشته باشند ، به جراح خود مراجعه کنید و پمادی هم برای درمان این موضوع وجود دارد که میتوانید با توجه به دستور پزشک ، پماد را در طول روز و شب بر روی ناحیه کاشته شده مالیده شود تا خراش ها بهبود داده شود.

مقاله پیشنهادی: راه های تقویت مو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

باتوجه به شرایط جراحی کاشت ابرو و مراحلی که باید در قبل و روز کاشت ابرو رعایت کنید ، موضوعات بسیار مهمی هستند که باید پس از کاشت ابرو ، فرد آنها را رعایت کند تا بهترین نتیجه را از جراحی کاشت ابرو خود داشته باشد. با توجه به محبوبیت هایی که کاشت ابرو به نسبت سایر درمان هایی که برای ابرو وجود دارد ، نتایج و مراقبت های بعد از آن ، کار چندان پیچیده و سختی نیست ولی رعایت نظافت برای محافظت از آلودگی منطقه کاشت ابرو برای روزهای اولیه بعد از پیوند ابرو بسیار اهمیت دارد.
در شروع روز بعد از عمل بهتر است نقاط پیوند گرفته به آرامی و با ملایمت شسته شوند و در روزهای اول بهتر است این کار سه بار در طول روز تکرار شود موکدا قید می کنیم که شست و شو با ملایمت هرچه تمام تر انجام شود تا آسیبی به فولیکول های جوان وارد نشود و لازم است بعد از اتمام هر مرحله شستشو با پماد آنتی بیوتیک محل را ضدعفونی نمایید.
استفاده از کیسه یخ به منظور کمتر شدن درد های احتمالی پس از کاشت ابرو و کاهش و التیام دادن منطقه ای که دارای ورم دارد ، مناسب است.
پس از کاشت ابرو در هنگام فعالیت های روزانه سر را بالا نگه دارید. با این کار فشار وارد شدخ به بدن کمتر می شود.
پس از کاشت ابرو فرد می بایست تا چند هفته اول در هنگام خواب یا استراحت با زاویه 45 درجه بخوابد.
افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند بهتر از به مدت 24 ساعت استراحت نمایند و از معرض تابش مستقیم نور خورشید دور باشند و درصورت بروز حالت های گرمازدگی نباید برای فرد پیش بیاید.
سعی کنید پس از کاشت ابرو به مدت یک هفته تا جایی که امکان پذیر است از آرایش کردن صورت و ابرو پرهیز شود.
پس از کاشت ابرو هنگامی که بهبودی تحت نظر پزشک مسجل شد می توانید موهای ابرو را رنگ نمایید.
از دارو ها و مسکن هایی که پزشک معالج برای بیمار تجویز کرده است به موقع استفاده شود تا از عفونت های احتمالی پیشگیری گردد. علاوه بر این مصرف به موقع و به اندازه داروها (طبق تجویز پزشک معالج) سبب بهبود درد های ناشی از کاشت ابرو خواهد شد.
برای استحکام بافت های پیوند گرفته و لطافت پوست رعایت نکات زیر بسیار کمک کننده می باشد.
معمولاً موی سر و موی ابرو بسیار باهم متفاوت هستند. پس از پیوند زدن موی پشت سر به ابروها باید موی پیوند زده‌شده را آموزش دهید که تا حدودی مانند موی ابرو رفتار کند. بخشی از این وظیفه به عهده جراح است که باید موی پیوندی را به‌گونه‌ای قرار دهد که رشد آن از الگوی طبیعی رشد ابروها پیروی کند. بخش دیگر به عهده شماست. موی پیوند زده‌شده به‌گونه‌ای رشد می‌کند که انگار هنوز در پشت سر قرار دارد. علی‌رغم اینکه رشد مو ابرو زمانی که به حدود نیم اینچ یا کمتر رسید، متوقف می‌شود، موی پیوند زده‌شده همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. اگر نمی‌خواهید ابروهایتان خیلی بلند و پرپشت شوند باید چند وقت یک‌بار آن‌ها را کوتاه و مرتب کنید.
در اکثر بیماران از بخیه های جذبی استفاده می‌شود و نیازی به کشیدن آنها نیست زیرا کاملا جذب میشوند. در صورتی که پزشک از بخیه های غیر جذبی استفاده کند می‌توانید طرف مدت ۱۰ تا ۱۲ روز پس از عمل این بخیه ها را بکشید. در صورتی که گرافت ها به کمک روش برداشت واحد فولیکولی تهیه شده باشند از بخیه استفاده نمیشود.
تا ۵ روز پس از عمل از خیس شدن ابروها جلوگیری کنید. صورت خود را به آرامی با پارچه تمیز بشوئید و از خیس کردن ابروها اجتناب نمائید. پس از گذشت ۵ روز می‌توانید ابروهای خود را با آب و مقداری صابون بشوئید و مجددا با آب تمیز آبکشی نمائید از سائیدن این موضع جدا خودداری کنید.
سیگار برای افراد عادی کلی ضرر دارد و کسانی که قصد کاشت ابرو دارند باید سیگار را کنار بگذارند. قبل و بعد از کاشت ابرو در مصرف سیگار محدودیت دارید زیرا سیگار با کاهش خونرسانی به ناحیه ابروها باعث کاهش یا عدم رشد فولیکول ها می شوند.
از مصرف قهوه و سایر نوشیدنی های کافئین دار قبل و بعد از کاشت ابرو باید خودداری کنید زیرا باعث انقباض رگ های خونی و افزایش فشار خون می شوند و در نهایت باعث خونریزی می شوند.
از مصرف داروهای رقیق کننده خون تا دو هفته بعد از کاشت ابرو خودداری کنید. داروهای رقیق کننده خون از لخته شدن خون در بدن جلوگیری می کنند. داروهای رقیق کننده مانع بزرگتر شدن لخته های خونی هم می شوند. آسپرین و ایبوپروفن دو تا از داروهای معروف رقیق کننده خون هستند که بعضی از افراد بخاطر شرایط خاص خودشان این دارو را مصرف می کنند.

شستشو بعد از کاشت ابرو و روش صحیح انجام آن

همانطور که میدانید پس از اینکه عمل کاشت ابرو را انجام می دهید در نهایت باید به حمام بروید و یا اینکه صورت خود را بشویید نکته مهم این است که با نحوه صحیح شستشو بعد از کاشت ابرو آگاهی داشته باشید از همین رو در این راستا باید بدانید که وقتی تصمیم به شستشو ابرو میگیرید نکات زیر را باید رعایت کنید:


  • همواره برای دست کشیدن بر روی ابرو باید آن را به یک سمت هدایت کنید.

  • از برخورد مستقیم دوش آب با ابرو جلوگیری کنید.

  • از آب داغ برای شستشو ابرو کاشته شده استفاده نکنید.
  • برای خشک کردن حوله را با فشار بر روی ابرو کاشته شده نکشید

مشاوره رایگان کاشت مو و کاشت ابرو 

خواندن 1631 دفعه
پرشین هیر در نقشه گوگل
اطلاعات تماس


آدرس کلینیک کاشت مو ، ابرو :

تهران - تجریش - خیابان دزاشیب - جنب مرکز خرید روشا