لوگو persian-hair
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
عوارض کاشت ابرو - 5.0 out of 5 based on 2 votes

عوارض کاشت ابرو یکی از مواردی میباشد که هر شخصی در هنگام کاشت ابرو دلواپس و اضطراب آن را دارد تا حدودی این موارد بستگی به رعایت و عدم رعایت مراقبت های لازم در قبل و بعد از کاشت ابرو میباشد و بخشی دیگر از آن نیز به میزان تخصص و مهارت ، دکتر و متخصص جراح پوست و موی شما میباشد. عوارض کاشت ابرو نباید شما را بترساند بلکه بیشتر این عوارض و مشکلات برای عموم افراد پیش می آید و اما نحوه برخورد و رویارویی با این موارد مهم میباشد که در این مقاله قصد داریم به عوارض مختلف در کاشت ابرو بپردازیم و شما را از این موارد آگاه سازیم.

کاشت ابرو برای جنسیت های مختلف امکان پذیر است و همه هم برای به دست آوردن و بازگردانی زیبایی صورت و چهره به دنبال درمان قطعی هستند که کاشت ابروی طبیعی بهترین گزینه میباشد. کاشت ابرو بیشتر با هدف زیبایی انجام می شود. خانم ها بیشتر به کاشت ابرو علاقه دارند. در کلینیک کاشت ابرو ، یک جلسه به طور اختصاصی به مشاوره مراجعین اختصاص دارد. در جلسه مشاوره تمامی عوارض و مشکلات احتمالی کاشت ابرو برای مراجعین گفته می شود.
اگر چه مراحل کاشت ابرو نسبتا ساده است و تحت بیهوشی موضعی انجام می گیرد و نیاز به اقامت طولانی مدت در بیمارستان نیست، جراح باید برای بدست آوردن نتایج بهینه بیشترین دقت را به خرج دهد. هر ابرو عموما بین 250 تا 400 مو نیاز دارد تا ظاهری سالم و طبیعی داشته باشد. تعداد واقعی موهای ابرو به اندازه و ظاهر ابروی کنونی و همچنین نتایج مورد نظر بستگی دارد. هر تار مو باید دقیقا در جای مناسب قرار داده شود و بر طبق جهت موهای دیگر ابرو و هم سطح پوست قرار داده شود. در روش کاشت ابرو هر گرافت مو باید به صورت جداگانه پیوند زده شود ، که مستلزم استفاده از سوزن هایی می باشد که تنها چند میلی متر پهنا دارند. در طول این فرآیند ، بیحسی موضعی به بیمار تزریق می شود، تا در طول جراحی کاشت ابرو احساس درد نکنند. وقتی عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو به انجام رسید، نیازی نیست که بیمار در مراکز کاشت ابرو (کلینیک زیبایی) بستری شود و می تواند برای دوره بهبودی به خانه برود.


نتایح کاشت موی ابرو ، دائمی هستند و خیلی سریع به تفاوت ایجاد شده پی خواهید برد. عموما در یک کاشت ابرو ، نتایج کامل در عرض 12 ماه بدست می آیند. برای کاشت ابرو ، نتایج کامل در زمان کمتری بدست می آید ، اما هنوز چندین ماه طول می کشد. پس از جراحی کاشت ابرو مو در سه مرحله رشد می کند ، پس اگر پس از کاشت موی ابرو شاهد ریزش ابرو بودید نگران نباشید چون این یک امری طبیعی است. رشد مو در افراد مختلف است و با تداوم رشد موی کاشت شده ، همانند ناحیه اهدا کننده اولیه ، باید موها را مرتب کنید تا ظاهری مناسب داشته باشید. این مساله برای بیماران مشکل ساز نیست ، زیرا اغلب آنها به زیر ابرو برداشتن یا اصلاح قسمتی از بدن خود به صورت منظم عادت دارند پس این با اینکه برای همه افراد اتفاق می افتد اما اکثراً پس از دیدن ریزش موهای ابروهایشان پس از مدتی به شدت دچار نگرانی و استرس میشوند در حالی که این مورد جزو عوارض کاشت ابرو نمی باشد و یک امری طبیعی است که باید مراقبت های موردنیاز آن پس از جراحی کاشت ابرو به درستی رعایت شود.

عوارض کاشت ابرو

موهای ابرو همیشه جلوه ی خاص تری دارند و تفاوت زیادی با موهای سایر قسمت های بدن دارد. برای شباهت بیشتر موهای پیوند زده با موهای قبلی ابرو، گرافت ها را از ناحیه پشت گوشت بر می دارند. در حالی که ممکن است تنها از نظر ظرافت شبیه به ابروها باشند و رنگ بین این گرافت ها و ابروهای طبیعی متفاوت باشد. برای رفع این مشکل یک راه حل بهتر هم وجود دارد و آن رنگ کردن ابروها است تا به صورت یکدست شوند. همین جابجایی و پیوند مو از قسمت های پشت گوش موجب می شود تا قدرت رشد موی ابروها کمتر شود با این وجود بیمار می تواند مدت زمانی بین 6 تا 9 ماه را صبر کند تا رویش ابروها مشخص شود. در صورتی که نتیجه دلخواه نباشد، می توان مجدد برای کاشت اقدام کرد.
موهای ابرو با وجود ظرافت ، پیچ و تاب خاصی دارند. زمانی که گرافت ها از سایر قسمت های بدن در این ناحیه کاشته می شود ، ممکن است در ابتدا تفاوت زیادی با اصل ابروها داشته باشند. اما با گذشت زمان و خوابیدن ابروها ، تفاوت ظاهری آنها از بین می رود و موهای پیوند زده هم مانند موهای قبلی حالت خوابیده و یکدست می شوند.
یکی دیگر از مشکلات کاشت ابرو در بانوان ، رشد مداوم و سریع ابروهاست. به طوری که ابروهای پیوند شده بیشتر از ابروهای قبلی رشد می کنند. بنابراین نیاز به مرتب کردن مداوم خواهند داشت.
موهایی که در قسمت ابرو کاشته می شود، از یکدیگر فاصله دارند. هر چند این کار با استفاده از وسایل میکروسکوپیک و ظریف انجام می شود. به همین دلیل باید کاشت ابرو را در جلسات دوم و سوم انجام داد تا فاصله میان موهای ابرو کمتر شود و ابرو طبیعی تر به نظر برسد. برخی از پزشکان ترجیح می دهند در زیر ابروی بیمار تاتو باشد تا زمینه ابرو تیره رنگ شود و در نتیجه موها پرتراکم به نظر برسند در حالیکه این امر به سلیقه بیمار انجام میشود.

برای پیوند ابرو که معمولاً از موی ناحیه پشت گوش مورد استفاده قرار میگیرد ،  فرد قبل از این جای گذاری ، به شکل موضعی بی حس شده و پس از پایان کاشت ، حد کمی از خونریزی دیده می شود. خون دلمه می بندد و ابرو به شکل ملتهب می شود. عوارض اولیه کاشت ابرو تا چند روز بعد از عمل ، باقی است و کم کم ناپدید می گردند. خارش بعد از کاشت جزء عوارض طبیعی است اما نباید ابروها را در این دوران بخارانید و خارش قسمت هایی که در کاشت ابرو جراحی شده است را باید به کل فراموش کنید چون آسیب های جدی تری را میتواند در آینده برای شما داشته باشد.
در جراحی کاشت ابرو نیز از مواد بی حس کننده استفاده میشود که این ماده بی حس کننده دردناک می باشد و این موضوع به دلیل نزدیکی با چشم ایجاد می شود. ورم ابرو بعد از یک روز برطرف می شود.
تیرگی و کبودی پس از جراحی از عوارض عادی کاشت ابرو می باشند. خارش تا دو روز بعد از عمل پیوند طبیعی است اما بیش از دو روز می تواند علائمی از عفونت باشد. پماد مناسبی برای برطرف کردن این خارش تجویز می شود.
همانطور که روش های مختلف کاشت مو را به طور مفصل در مقاله مربوط به خود توضیح دادیم در مورد کاشت ابرو نیز روش های گوناگونی وجود دارد که در مجموع بدلیل عوارض ذکر شده ناشی از عمل های FIT و FUT که در سال های اخیر بیشتر دیده میشود ، امروز به طور کلی کمتر مورد استفاده قرار میگیرد و بلکه روش بهتر و جدیدتر روش کاشت ابرو SUT است که دارای کم ترین عوارض بوده و پس از عمل با این روش جدید ، اکثر موارد ذکر شده در فرد بروز نمی کند و چه بسا خیلی از افراد به دلیل عوارضی که از این روش های قدیمی بروز میشد ، از کاشت ابرو منصرف میشدند اما نکته مهم این است که با رشد تکنولوژی و علم پزشکی ، این روش های جایگزین مناسبی برای کاشت ابرو به شمار می روند.

عوارض جانبی کاشت ابرو

عموما پیوند ابرو اگر توسط پزشک متخصص و با تجربه صورت بگیرد، هیچ گونه عوارض جانبی نخواهد داشت و شما نباید نگران پیش آمدن هیچ گونه مشکلی باشید. ممکن است عوارض کم و عمدتا ناچیزی از قبیل: ایجاد خارش در محل ابروها، یا کمی تورم و التهاب بوجود بیاید که در بیان بهتر اصلا جای نگرانی نیست و اگر به درستی از موهای پیوند زده شده ابروها مراقبت درستی صورت گیرد، ظرف یک یا دو شبانه روز این مشکلات هم به سرعت برطرف می شوند.

اما به طور کلی عوارض جانبی کاشت ابرو به شرح زیر می باشد

1- موها و گرافت هایی که برای ناحیه ابرو انتخاب می شوند، از مناطقی غیر از ابرو برداشته می شوند. در بیشتر مواقع آن را از قسمت های پشت گوش انتخاب می کنند. همین جابجایی گرافت موجب می شود تا قدرت رشد آنها کمتر شود. با این وجود بیمار می تواند مدت زمانی بین 6 تا 9 ماه را صبر کند تا رویش ابروها مشخص شود. در صورتی که نتیجه دلخواه نباشد، می توان مجدد برای کاشت اقدام کرد.

2- در خانم های باردار بهتر است کاشت ابرو پس از زایمان انجام شود. استفاده از مواد بی حسی موضعی که در ناحیه ابرو استفاده می شود، ممکن است برای جنین خطرناک باشد. هر چند در این مورد نظر قطعی وجود ندارد.

3- کاشت ابرو در بانوان شباهت زیادی به کاشت مو دارد. در این روش نیز فولیکول های دارای یک یا دو گرافت استفاده و سپس سوراخ هایی ظریف کوچک در ناحیه ابرو ایجاد می شود. این سوراخ ها به حدی کوچک هستند که بعد از مرحله کاشت مشخص نخواهند بود. البته بعد از کاشت ممکن است مقداری تورم و کبودی در ناحیه چشم بوجود آید که با کمپرس گرم پس از چند روز درمان می شود و جای نگرانی نیست.

4-اگر احیانا خارش در ناحیه مورد نظر کمی زیاد باشد، برخی از متخصصین کاشت ابرو جهت برطرف کردن خارش در ناحیه پیوند زده شده ابروها، پماد تجویز می کنند تا بیمار با مالیدن آن بر روی ناحیه کمتر احساس خارش کرده و مجبور به خاراندن نشود.

مشاوره رایگان کاشت مو و کاشت ابرو

خواندن 4390 دفعه
پرشین هیر در نقشه گوگل
اطلاعات تماس


آدرس کلینیک کاشت مو ، ابرو :

تهران - تجریش - خیابان دزاشیب - جنب مرکز خرید روشا