لوگو persian-hair
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یکی از راه های درمان ریزش موی افرادی که به هر دلیلی نمی توانند کاشت مو انجام دهند ، ترمیم مو می باشد. آقایان نیز به دلیل اینکه بیشتر در معرض نمایش موهایشان قرار دارد خیلی نمایش موها اهمیت ویژه ای دارد و شاید کاشت موی آقایان برای هرشخصی امکان پذیر نباشد و میتوانند از ترمیم مو آقایان که روش جایگزین مناسبی میباشد که در این مقاله قصد داریم به طور تخصصی در مورد ترمیم موی نکات مفیدی را ذکر کنیم.

ترمیم مو

ترمیم مو سر در حقیقت جایگزین کردن موهای صددرصد طبیعی است ، که می توان به راحتی با آن خوابید ، ورزش کرد ، سشوار و براشینگ کرد و به استایل های مختلف آرایش نمود . و تنها تفاوتش با موی فرد این ست که رشد نمی کند .
از آنجا که کاشت موی طبیعی از محبوب ترین و اصلی ترین روش های درمانی میباشد ، اما گاهی بسیاری از آقایان و خانم ها نمی توانند شرایط کاشت مو را مهیا کنند که در مراقبت های قبل از کاشت مو به طور کلی مواردی را که باید یک فرد در جراحی کاشت مو چه قبل ، بعد و در زمان کاشت مو رعایت کند را بیان کنیم. روش دیگری که میتواند جایگزین مناسبی باشد ترمیم مو میباشد که ترمیم مو برای آقایان و خانم ها امکان پذیر است. یکی از مهم ترین تفاوت هایی که ترمیم مو با کاشت مو دارد عدم استفاده از بانک مو میباشد درحالیکه در کاشت مو از طریق های موهای قسمت های دیگر همان شخص به عنوان بانک مو در پیوند قسمت های ریزش داشته استفاده میشد که اکثراً بانک مو ازموهای قسمت های کناری سر و موهای پشت سر استفاده میشود و درصورتیکه شخص دچار کچلی یا طاسی کامل باشد نمیتواند بانک موی مناسبی هم دریافت کرد و از این لحاظ که بیشتر ریزش موی آقایان محسوب میشود میتوانند از ترمیم مو استفاده کنند.
ترمیم مو روشی است که در آن تمامی افراد با داشتن هر شرایطی می توانند آن را انجام دهند مثلا افرادی که دارای بانک موی کم بوده و بانک مویشان مناسب کاشت مو نمی باشد می توانند ترمیم مو انجام دهند زیرا در ترمیم مو دیگر نیازی به بانک موی شخص نمی باشد یا افرادی که طاسی سرشان عریض و طویل بوده به عبارت دیگر وسعت ریزش موهایشان زیاد باشد زمانیکه کاشت مو انجام دهند بانک مویشان تمام وسعت ریزش یافته را پوشش نمی دهند و باعث می شود فضاهای خالی در کاشت مو وجود داشته باشد اما در ترمیم مو اینطور نیست در ترمیم مو با هر وسعت ریزشی میتوان آن منطقه را پر کرده بدون اینکه هیچ کجای آن خالی از مو باشد یا افرادی که دارای بیماری خاصی هستند مثلا نوعی از بیماری های خود ایمنی که سیستم ایمنی به خود بدن حمله کرده و یا تحت درمان خاصی هستند که موهای خود را از دست داده اند تنها راه حل این افراد ترمیم مو می باشد.
مقاله پیشنهادی: راه های طبیعی تقویت مو
ترمیم مو سر با توجه به سطح ریزش موی فرد ، طراحی می شود. بنابراین هر فرد نسخه خاص خودش را دارد. برای یک فرد محل موهایی که می خواهد ترمیم کند باید تراشیده شود ولی شاید برای فرد دیگری این کار ضرورت نداشته باشد . سپس با یکی از روش های ترمیم مو ، عمل ترمیم انجام میشود.
این موهای ترمیم شده مانند هر کالای ساخته شده دیگری پس از ده تا پانزده ماه استفاده به تدریج از زیبایی و طراوتش کاسته می شود که در اینگونه مواقع ، دو حالت اتفاق می افتد :
الف – بخاطر چربی پوست و اسیدتیه عرق سرپوسیده می شود در این صورت پروتز باید تعویض شود.
ب- پروتز سالم می ماند ولی موهای روی آن ریخته یا تونوک می شود. که در این موقع موها روی پروتز کاشته می شود. طول عمر پروتز ترمیم مو سر معمولا بین یک سال تا یکسال و نیم می باشد ولی بستگی به نحوه استفاده آن دارد لازم به ذکر است در صورتیکه فرد ، به مراقبت های و رعایت نکاتی که در ترمیم مو توسط کلینیک و پزشک متخصص گفته میشود ، انجام دهد ، این بازه ی زمانی طول عمر ترمیم مو را میتوان بیشتر کرد و حتی در صورت عدم رعایت آن نیز ، این زمان کاهش می یابد و درکل این روش درمانی کامل و قطعی همانند کاشت مو نیست.

مزیت ترمیم مو

 • ترمیم مو مزایای بسیار زیادی نسبت به روش کاشت مو دارد.

 • در جراحی هرگز فرد نمیتواند به تراکم مو مورد نظر خود دستیابی داشته باشد اما در ترمیم مو امکان تغییر در تراکم وجود دارد.

 • هزینه کاشت مو‌ خیلی بالاست و با روش ترمیم مو در مقایسه رنج قیمتی پایین تری دارد.

 • در ترمیم مو سر بدون کوچک ترین عمل جراحی یا هر نوع اقدام پزشکی ، در مدت یک تا یک و نیم ساعت ، فرد به موی مطلوب و دلخواه خودش دسترسی پیدا می کند.

 • ترمیم هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ راحتی و کارایی برای افرادی که نمیتوانند هزینه کاشت مو را متقبل شوند و از کلاه گیس استفاده میکنند ، روش ترمیم مو میتواند گزینه مناسبی باشد و همچنین خیلی راحت تر و آسوده تر میباشد.

 • به بانک مو نیاز ندارد و بهترین روش برای کسانی که به هر دلیلی نمی‌توانند کاشت مو انجام دهند.

 • این روش بدون جراحی، خونریزی و درد است.

 • ترمیم مو فقط در یک جلسه در کلینیک انجام میپذیرد.

معایب ترمیم مو

 • موهایی که در ترمیم مو به روش های سنتی و رایج استفاده می شود به دلیل عدم استفاده از بانک موی طبیعی سر ، کاملا مصنوعی بوده و الیاف می باشد و به لحاظ هماهنگی با موهای اصلی دچار تغییرات میشوند.

 • حساسیت های پوستی هم باید به مضرات و معایب ترمیم مو اضافه کرد که از هیچ الگو و اصولی تبعیت نمی کنند و در نتیجه مشکلاتی را به بار می آورند که البته این موارد را میتوان توسط آزمایش ها و توسط پزشک متخصص پیشبینی و پیشگیری کرد. پس در انتخاب کلینیک و پزشک خود برای ترمیم موی سر باید دقت زیادی داشته باشید.

 • مهمترین عیبی که روش های سنتی ترمیم مو دارند غیر قابل استفاده از استحمام، سونا، جکوزی و ... می باشد و فرد پس از این روش های ترمیم مو عملا محدود خواهد شد.

 • عمر مفید ترمیم مو به روش های قدیمی و رایج حداکثر یک سال و نیم می باشد و پس از یک سال فرد باید دوباره به مرکز مراجعه کرده و موهای خود را ترمیم کند.

ترمیم موی آقایان

به طور میانگین ریزش مو شدید در آقایان شایع تر از خانمها میباشد. ریزش موی مردانه ، نوعی از متداول ترین ریزش موی سر در بین آقایان است و ریزش شدید مو آقایان معمولاً در سن کم آغاز و با رونده ادامه منجر، به طاسی می شود.
اصلی ترین فاکتور و عامل ریزش موی مردانه معمولا آندروژن ها اند. آندروژن ها هورمون هایی که به وجود آورنده خصوصیات مردانه هستند، نسبت داده می شود. دلیل اصلی و عمده به وجود آمدن آندروژن ها افزایش سن، وجود عامل ارثی و وجود دی هیدروکسی تستسترون هستند.

ترمیم موی بانوان

خانم هایی که دچار ریزش موی ارثی می شوند متاسفانه نمی توانند کاشت مو انجام دهند ، دلیل اول آن مسایل هورمونی که در خانم ها می باشد است و دلیل دوم آن نداشتن بانک موی کافی جهت انجام کاشت مو (البته بعضی از خانم ها می توانند خط رویش خود را کامل کنند و حتی پیشانی خود را پایین بیاورند ) این دو دلیل باعث شده که گزینه کاشت مو برای خانم ها حذف گردد و سراغ راه دیگری بروند
تنها راه درمان ریزش مو خانم ها ترمیم مو برای خانم ها می باشد به دلیل اینکه در ترمیم مو دیگر نیازی به بانک موی شخص نیست و بانک مو توسط مرکز ترمیم مو تهیه می شود در ترمیم مو به دلیل اینکه محدودیتی در تراکم مو ، بلندی مو و رنگ مو نداریم بهترین گزینه برای درمان ریزش مو ی خانم ها می باشد توجه داشته باشید که موهای ترمیم شده رشد ندارند و اینکه با استفاده از کراتین های گیاهی روی سر فرد متقاضی فیکس می شوند.

خواندن 511 دفعه
پرشین هیر در نقشه گوگل
اطلاعات تماس


آدرس کلینیک کاشت مو ، ابرو :

تهران - تجریش - خیابان دزاشیب - جنب مرکز خرید روشا