لوگو persian-hair
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کاشت مو برای افراد دیابتی

کاشت مو برای تمامی افراد که دچار ریزش مو هستند امکان پذیر است اما طبق اقدامات قبل از کاشت مو انجام شود ، کاشت برای افراد دیابتی متفاوت میباشد و نیاز به رعایت مواردی قبل و بعد از کاشت مو برای بیماران قندی است که در این مقاله به طور اختصاصی رعایت نکاتی که برای بیماران دیابتی اهمیت دارد را بررسی می نمائیم و جایگزین های مناسب را معرفی میکنیم.


دیابت


دیابت یا مرض قند یکی از بیماری هایی است که در سالیان اخیر در کشور ما بسیار شایع تر شده است و دلایل مختلفی دارد که بیشتر آن مربوط به موضوعات وراثتی و ارثی میباشد که گریبانگیر افراد میشود که البته قابل کنترل و قابل درمان است اما مراقبت های آن باید تا پایان عمر مورد توجه قرار گیرد. در حال حاضر دیابت به دو طریق قابل تشخیص است. آزمایش FPG و OGTT. در آزمایش FPG تقریباً بلافاصله میزان قند در پلاسمای خون اندازه گیری و مشخص می شود. در آزمایش OGTT نیز بزاق دهان ، دو ساعت پس از نوشیدن یک مایع شیرین مورد آزمایش قرار می گیرد. بیماری دیابت به طور کلی به دو نوع دسته بندی میشود. این بیماری به دلیل تداخل در سوخت و ساز قند گلوکز و عدم ترشح هورمون های انسولین ایجاد می گردد. دلیل بروز بیماری دیابت ، مصرف بیش از حد شیرینی و موادقندی ، استرس های شدید ، عفونت وکم تحرکی و چاقی است. یکی از علائم رایج در بیماری قندخون ، ریزش مو میباشد ، در صورتیکه که ریزش موهایتان بیش از حد نرمال و عادی میباشد ، حتماً برای شناخت علت آن به پزشک متخصص مراجعه کنید. علائم دیگری که نشان دهنده بیماری دیابت هستند ، خشکی دهان ، تشنگی بیش از اندازه ، ادرار مکرر ، پایین آمدن انرژی و مشکلات دید چشم را میتوان اشاره کرد.


تاثیر دیابت در ریزش مو


از دلایلی که بیماری دیابت باعث ریزش مو میشود ، تغییر هورمون های بدن است که این تغییر هورمون ها ممکن است به دلیل ارثی بودن این بیماری در خانواده میباشد و یکی دیگر از علت های آن اختلالی که در ارسال و گردش خون در بدن میباشد ، اتفاق می افتد. موهای سالم نیاز به ویتامین های مورد نیاز مو و موادمغذی به قسمت فولیکول های مو میباشند و هنگامی که گردش خون در قسمت سر به درستی اتفاق نیفتد ، فولیکول های مو به تدریج دچار آسیب شده و تضعیف میشوند و نهایتاً منجر به ریزش مو میشودو موی جدید نیز امکان رشد مجدد را نخواهد داشت. همچنین با بالارفتن قندخون که گلوکز نامیده میشود ، امکان دستیابی اکسیژن به سیستم گردش خون را کاهش میدهد و به طور غیرمستقیم هم تاثیر گذار است.


خطرات کاشت مو در دیابتی ها


عمل کاشت مو حدود 6 تا 8 ساعت طول می‌کشد و گاهی اوقات برای بیماران خیلی خسته‌کننده است که به خاطر اضطراب و بیهوشی می‌باشد. مختصراً ، عمل کاشت مو منجر به افزایش سطوح کورتیزول و گلوکووژن و هورمون رشد می‌شود که تمام این هورمون‌ها منجر به افزایش سطوح شکر می‌شوند و استرس ناشی از آن نیز برای بالارفتن میزان قندخون تاثیرگذار است. که همراه با تولید پایین انسولین می‌باشد. بدین خاطر است که چرا نیاز انسولین در طول این عمل افزایش می‌یابد. کاشت مو حتی برای افراد سالم با خطرات و عوارضی همراه است و برای افراد دیابتی مسلما عوارض بیشتری می تواند به وجود آید. در مورد بیماران دیابت نوع ۱ کنترل سطح گلوکز خون قدری دشوار است و به همین سبب بهبود زخم ها با مشکلاتی همراه است. اما بیماران دیابت نوع ۲ معمولا اوضاع بهتری دارند چرا که کنترل سطح گلوکز خون در آن ها ساده تر است و در صورت کنترل کامل وضعیت بیماری، دوران بهبودیشان می تواند مانند افراد عادی باشد. به هر حال عوارضی نظیر قند خون اسیدی، کاهش قند خون و همچنین افزایش قند خون برای کاشت موی افراد دیابتی دور از انتظار نیست و نمی توان از آن ها چشم پوشی نمود.

مقاله پیشنهادی: مزایای کاشت ابرو


کاشت مو برای مبتلایان به دیابت


افراد مبتلا به هر یک از انواع دیابت که متقاضی کاشت مو باشند، باید این نکته را در نظر بگیرند که این عمل چالش های زیادی برای سلامتی آنها دارد. چرا که در عمل کاشت مو به روش Sut و یا سایر روش های این عمل زیبایی ، قسمت های لازم برای پیوند باید از ناحیه ای از سایر بخش های پوست بدن که دارای تعداد مناسبی از تارهای مو است جدا شده و در ناحیه ای از سر که دچار ریزش شده و موها در آن ناحیه کم پشت و یا دچار طاسی شده ، کاشته  شوند .
این عمل که با استفاده از دستگاه های اتوماتیک و پیشرفته صورت می گیرد و بسیار حساس است و به همین جهت افرادی که دچار بیماری هایی مانند مرض قند هستند باید زمانی که جهت این عمل به پزشک متخصص و کلینیک کاشت مو مورد نظرشان مراجعه کنند، در جلسات مشاوره باید حتما این مسئله را با پزشک متخصص کاشت مو در میان بگذارند تا وی در صورت نیاز روش های جایگزینی مانند ترمیم مو را به وی پیشنهاد کند. و درحقیقت کاشت مو برای افراد مبتلا به بیماری های قندی با روش ها و مراقبت های خاص دیگری امکان پذیر است.
معمولا به بیشتر افرادی که دچار بیماری قند هستند بطور جدی توصیه می شود که بجای کاشت مو ، از یکی از روش های ترمیم مو استفاده کنند که البته نوع و روش جایگزین باید بر اساس نوع بیماری دیابت یا مرض قند و مدت زمان درگیری با این بیماری بستگی دارد. این مسئله و در واقع اینکه بهترین روش برای درمان ریزش مو و طاسی افراد مبتلا به دیابت کدام است.
تصمیم گیری در مورد تعیین روش کاشت مو و یا ترمیم مو برای افراد مبتلا به دیابت باید توسط آزمایش های قبل از کاشت مو تعیین شود که افرادی که میانگین سطح قندخون را بدون دارو میتوانند کنترل کنند و بیمارانی که برای جبوگیری از مشکلات قندی دارو مصرف میکنند را  میزان مصرف انسولین و ... باید تشخیص داده شود و تصمیم گیری های درست در این زمینه توسط پزشک متخصص انجام گیرد.


کاشت مو برای بیماران قندخون نوع1


کنترل سطح گلوکز در این نوع اندکی دشوارتر است از این رو بهبود زخم‌ها به یک مشکل تبدیل می‌شود اما با این حال بیماران می‌توانند موی خود را بدست آورند اما جراح بایستی وسیله جراحی از پیش‌ برنامه‌ریزی‌ شده‌ای داشته باشد. جراح پیش‌جراحی می‌تواند سنجش‌های بازدارنده همانند انتخاب رژیم قبل از جراحی و موارد دیگر را با بیمار بحث کند. در طول جراحی، پزشک بایستی به  صورت پیوسته سطح شکر را نظارت کنید و حتی استروئیدها بایستی مورد اجتناب قرار گیرند. پس از جراحی، بیماران بایستی برای مراقبت پس از عمل به شکلی بازدارنده هدایت شوند و به صورت مداوم سطح شکر را بررسی کنند.


کاشت مو برای بیماران قندخون نوع 2


نوع 2 وضعیتی است که در آن بیمار می‌تواند سطح گلوکز را بدون وابستگی انسولین کنترل کند و کنترل عمدتاً به وسیله‌ی قرص یا رژیم صورت می‌گیرد. چنین مشکلی برای بیماران نوع 2 وجود ندارد زیرا که جراحی کاشت مو برای آنها ایمن است. پزشکان ادعا می‌کنند که اگر سطح شکر تحت کنترل باشد در این صورت هیچ مشکلی برای جراحی وجود ندارد. حتی فرایند بهبود مشابه باقی می‌ماند زیرا که سر به صورت عروقی است از این رو به ندرت منجر به عفونت می‌باشد و حتی فرای فرایند بهبود مشابه با کاشت برای بیماران نرمال باقی می‌ماند.مزایای ترمیم مو برای افراد دیابتی


عمل ترمیم مو برای این افراد مزایای زیادی دارد چرا که دیگر نیازی به عمل جراحی نیست بنابراین هیچ گونه خونریزی اتفاق نمی افتد، نیازی به بانک مو نیست و تراکم موها کاملا طبیعی و مناسب خواهند بود.
مزیتی که بیماران دیابتی و قلبی به سوی ترمیم مو کشانده است بدون جراحی بودن آن نسبت به کاشت موی طبیعی است و تراکم طبیعی یکی از عوامل مهم در ترمیم مو به شمار می رود. از بهترین مزیت های ترمیم مو می توان به بدون خونریزی آن نام برد. شما تا هر اندازه بلندی موی دلخواه خود را می توانید با کاشت مو ممکن سازید از دیگر ویژگی های ترمیم مو نسبت به کشات موی طبیعی نیاز نداشتن به بانک موی فرد میباشد.

مشاوره رایگان کاشت مو و کاشت ابرو

خواندن 440 دفعه
پرشین هیر در نقشه گوگل
اطلاعات تماس


آدرس کلینیک کاشت مو ، ابرو :

تهران - تجریش - خیابان دزاشیب - جنب مرکز خرید روشا