چاپ کردن این صفحه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کاشت مو یکی از رایج‌ترین  و مطمئن ترین روش‌های درمان زیبایی در سال‌های گذشته بوده است. این شرایط تا حدودی به خاطر پیشرفت‌های اخیر و ارائه روش های درمانی مختلف ایجاد شده باعث شده جای زخم کمتری از آن بر روی سر باقی مانده و دستیابی به نتایج بهتر در این رابطه امکان‌پذیر شود و تسریع در شرایط بهبودی و ترمیم مو هم یکی دیگر از علت هایی است که افراد به دنبال آن هستند. همه ی مزیت های کاشت مو باعث شده است افراد مشهور و سلبریتی ها برای درمان معضل ریزش مو ، به دنبال کاشت موی طبیعی باشند و با روش های مختلف موجود مشکل خود را مرتفع سازند.

کاشت مو در افراد مشهور

همانطور که بارها نوشته ایم در واقع ریزش موهای سر و یا ابرو یک عارضه و مشکل جدی است که بهتر است هر چه سریعتر برطرف شود. از آنجایی کاشت مو نسبت به بسیاری از روش های درمانی دیگر از جمله ترمیم مو، استفاده از داروهای شیمیایی مانند ماینوکسیدیل و یا فیناستراید برتری زیادی دارد، امروزه بسیاری از افراد جهت انجام آن به کلینیک های کاشت و ترمیم مو مراجعه می کنند. افراد مشهور در زمینه های مختلف ورشی ، بازیگران ، مجریان برای قرارگیری در شرایط بهتر در نمای تلویزیون و سینما و اجرای خود نیازمند درمانی قطعی و با کیفیتی بالا برای ریزش های موی خود هستند و در سنین مختلف هم برای اکثر افراد این موضوع رایج است و روی چهره و ظاهر همه ی افراد تاثیرگذار خواهد بود.
اخیراً ریزش مو در بین افراد مشهور به یکی از مسائل قابل توجه در بین افراد فعال در حوزه رسانه تبدیل شده و به این ترتیب تقاضا برای ایجاد ظاهر جوان برای این افراد و نیز رفع مشکل آن‌ها افزایش یافته است. کاشت مو توسط این افراد احتمالاً به این خاطر انجام می‌شود که آن‌ها در معرض دید عموم قرار دارند و همواره می‌دانند ظاهر آن‌ها برای طرفدارانشان از اهمیت خاص برخوردار است. به همین خاطر افراد مشهور از جراحی پلاستیک و کاشت مو برای موفقیت در حوزه شغلی خود استفاده می‌کنند. علاوه بر این بازیگران تلویزیون نیز تحت تاثیر این شرایط بوده و ممکن است علاقه‌مند به درمان مشکل خود باشند. علاقه‌مندی به کاشت مو در بین افراد مشهور فقط محدود به بازیگران فیلم‌ها و هنرپیشگان نیست ، بلکه تمام افراد حرفه‌ای همچون بازیکنان فعال در ورزش‌های حرفه‌ای ، نوازندگان و سایر اشخاص مانند آن نیز که در معرض دید عمومی قرار دارند ، می‌توانند علاقه‌مند به این درمان و کاشت ابرو باشند.
کاشت موی افراد مشهور در اکثر موارد مشکلی به وجود نخواهد آورد. اما به طور کلی به علت اینکه در روش های کاشت مو از جراحی استفاده میشود ممکن است شاهد بروز برخی عوارض مانند عفونت، خونریزی، التهاب و تورم بعد از کاشت مو باشیم که در این موارد باید حتما به پزشک مراجعه کرد. البته در صورتی که شدت عوارضی که به وجود می آید کم باشد به خودی خود درمان خواهد شد اما در حال حاضر بهترین روش برای این افراد روش های SUT و FUE میباشد چون استفاده از این روش ها باعث میشود تا فرد بتواند در مدت زمانی کوتاه به بهبودی نسبی دست پیدا کند. علاوه بر این استفاده از این روش ها عوارض کمتری به دنبال خواهد داشت و همین باعث میشود تا در بسیاری از مواقع متخصصان این روش ها را انتخاب کنند.

کاشت مو در افراد مشهور ایران

از آنجایی که متاسفانه کم پشت شدن، ریزش موها و طاسی سر در کشورهایی مانند ایران شایع است ، بسیاری از افراد معروف کشورمان هر یک به دلایلی سعی می کنند تا این عوارض را برطرف کنند. از جمله کسانی که در سالهای اخیر دچار این معضل شده و اقدام به کاشت مو کرده اند، می توان از یحیی گل محمدی (مربی فوتبال و بازیکن سابق تیم های پرسپولیس و تیم ملی کشورمان) و همچنین احسان علیخانی (مجری معروف تلویزیون) نام برد.
برزو ارجمند: دیگر بازیگر سینمای کشور که کارهای زیادی از او در سینما و تلویزیون دیده‌ایم به‌تازگی با استفاده از کاشت مو به مقابله با طاسی سر پرداخته است و با پیوند موی طبیعی چهره زیباتر و جوان‌تری از خود را به دست آورده است.
یحیی گل‌محمدی: فوتبالیست سابق پرسپولیس و تیم ملی که سابقه حضور در جام‌جهانی ۲۰۰۶ آلمان و همچنین گلزنی در این مسابقات را هم در کارنامه دارد، از دیگر افراد مشهوری است که کاشت مو کرده است. گل‌محمدی که امروزه به عنوان مربی در عرصه فوتبال کشور حضور دارد پیش‌ازاین که به طاسی کامل دچار شود اقدام به پیوند موی طبیعی کرد
شیث رضایی: مدافع جنجالی‌ای که سال‌ها پیراهن پرسپولیس را بر تن کرد نیز از پیوند موی طبیعی استفاده کرده است. شیث مدتی از تمرین دور بود و پس از مدتی که برای تمرین حاضر شد با موهای کاشته شده خود همبازیانش را غافلگیر کرد.

کاشت موی افراد مشهور ایرانی
۱- احسان علیخانی: مجری محبوب تلویزیونی که بیشتر شهرت او به دلیل ویژه‌برنامه ماه‌عسل در ماه مبارک رمضان است تا چند سال پیش از کم‌پشت بودن موی سر خود رنج میبُرد. احسان علیخانی چند سال پیش اقدام با کاشت موی سر خود کرد. طبیعی بودن موی سر او باعث شده که کمتر کسی متوجه پیوند موی او شود.

۲- سید جلال حسینی: کاپیتان محبوب پرسپولیس که سابقه بازی در سپاهان و کاپیتانی تیم ملی را هم دارد، جزو آن دسته از افرادی است که اقدام به کاشت مو کرده است.

۳- شیث رضایی: مدافع جنجالی‌ای که سال‌ها پیراهن پرسپولیس را بر تن کرد نیز از پیوند موی طبیعی استفاده کرده است. شیث مدتی از تمرین دور بود و پس از مدتی که برای تمرین حاضر شد با موهای کاشته شده خود همبازیانش را غافلگیر کرد.
شیث رضایی در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود به خاطر حرص خوردن زیاد در زمان محرومیت دچار ریزش مو شده بود.
نکته جالب این است که ‌ریزش موی سر او خیلی زیاد هم نبوده و فقط جهت حفظ زیبایی ظاهر و پرپشت نگه‌داشتن ‌موی سر‌ خود اقدام به کاشت مو ‌کرده بود.

۴- محمد علیزاده: خواننده محبوب سبک پاپ که طرفداران بسیاری دارد، سال‌ها قبل از معروف شدن اقدام به کاشت مو ‌کرده است.
به دلیل طبیعی بودن موی سر و همچنین ناشناخته بودن در آن زمان شاید خیلی‌ها از ‌عمل ‌پیوند موی طبیعی ‌بر روی سر این خواننده خوش‌صدا بی‌خبر باشند.
اما وجود ویدیوهایی از گذشته این ادعا را تایید میکند.

۵- پرویز مظلومی: ستاره سابق استقلال و مربی این‌روز‌های فوتبال کشورمان که افتخارات زیادی را در هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی به همراه استقلال به دست آورده است، سال‌ها برای پوشاندن طاسی سر خود از کلاه‌گیس استفاده میکرد. کلاه‌گیسی که زیاد هم بر سر او زیبا نبود.
بالاخره بعد از مدتی استفاده از کلاه‌گیس این پیشکسوت فوتبال اقدام به ‌کاشت ‌مو کرد و برای همیشه و به شکل منطقی از طاسی سر خود رهایی یافت.

۶- یحیی گل‌محمدی: فوتبالیست سابق پرسپولیس و تیم ملی که سابقه حضور در جام‌جهانی ۲۰۰۶ آلمان و همچنین گلزنی در این مسابقات را هم در کارنامه دارد، از دیگر افراد مشهوری است که کاشت مو کرده است.
گل‌محمدی که امروزه به عنوان مربی در عرصه فوتبال کشور حضور دارد پیش‌ازاین که به طاسی کامل دچار شود اقدام به پیوند موی طبیعی کرد.

 

۷- حمید درخشان: پیشکسوت قرمز پوش فوتبال کشورمان که در مقطعی هدایت پرسپولیس تیم سابق خود را هم بر عهده داشت در اواخر دورا

ن بازیگری خود کاملاً طاس شده بود و مویی بر سر نداشت.
پس از مدتی دور بودن از انظار عمومی درخشان با موهایی بازیابی شده به روش لیزری روبه‌روی لنز دوربین‌ها قرار گرفت. هر بار پس از مدتی مقداری موی او پرپشت‌تر می‌شد.
در حال حاضر دیگر هیچ قسمت خالی‌ای بر روی سر و پشت سر او وجود ندارد.

 

۸- ‌حمید لولایی:‌ بازیگر ارزشمند سینما و تلویزیون که غالباً او را با نقش‌های طنز به‌یادماندنی به خاطر می‌آوریم هم برای رفع کچلی خود اقدام به کاشت مو ‌کرده است.

۹- مارکار آقاجانیان: پیشکسوت ارمنی فوتبال ایران که یکی از ثابت‌ترین اعضای کادر فنی کارلوس کی‌روش را علی‌رغم تغییرات فراوان تشکیل می‌دهد، در اواخر دوران بازیگری خود چهره‌ای با سری خالی از مو و البته سبیل در ذهن فوتبال دوستان حک کرد.
پس از مدتی دوری از رسانه‌ها و انظار عمومی مارکار آقاجانیان با ظاهر جدید خود همه را غافلگیر کرد.
از سبیل خبری نبود و در عوض سر او پوشیده از موهای مشکی بود.
پ.ن: متاسفانه عکسی از دوران جوانی ایشان یافت نشد.

۱۰ – مهدی رجب‌زاده: فوتبالیستی که برخلاف سن و سال بالا تا آخرین روزی که در مستطیل سبز پا به توپ می‌شد عطش غیرقابل‌باوری برای گلزنی داشت.
موهای مهدی رجب‌زاده هم در سن و سال پایین و زمانی که هنوز در زمین فوتبال هنرنمایی می‌کرد شروع به ریزش کردند، اما کاپیتان ذوب‌آهن دست روی دست نگذاشت و با پیوند موی طبیعی اقدام به بازیابی موی سر خود کرد.
جالب است بدانید وقتی رجب‌زاده در سن ۳۷ سالگی دریکی از بازی‌های لیگ برتر ایران موفق به زدن ۳ گل (هتریک) شد، یکی از نزدیکان او اعلام کرد که به اعتقاد او کاشت مو‌ راز موفقیتش است و داشتن موهای پرپشت برای او خوش‌یمن است.

۱۱- برزو ارجمند: دیگر بازیگر توانای سینمای کشور که کارهای زیادی از او در سینما و تلویزیون دیده‌ایم به‌تازگی با استفاده از کاشت مو به مقابله با طاسی سر پرداخته است و با پیوند موی طبیعی چهره زیباتر و جوان‌تری از خود را به دست آورده است.

۱۲- ‌علی‌اصغر مدیرروستا: از پیشکسوتان فوتبال که در اواخر دوران خود که مصادف اواسط دهه‌ی ۸۰ بود کاملاً موهایش را از دست داد.
مدیر روستا که روزهای آخر دوران حرفه‌ای خود را در پیکان سپری می‌کرد پس از مدت کوتاهی به این نتیجه رسید که نمی‌تواند طاس بودن را تحمل کند و اقدام به کاشت موی طبیعی کرد.

۱۳- مرتضی قربانی: دفاع چپ پاس دردهه ۷۰ که می‌توان او را از نسل طلایی پاس تهران منحل شده دانست.
قربانی هم در اواخر دوران فوتبال خود کچل شد اما همانند دوست و همبازی خود مدیرروستا با استفاده از کاشت موی طبیعی مجدداً سر خود را پرمو کرد.

۱۴- محسن عاشوری: پیشکسوت باشگاه پرسپولیس تهران هم جزو افراد مشهوری است که اقدام به ‌پیوند موی طبیعی کرده‌اند.
کاشت موی افراد مشهور خارجی
۱- وین رونی: فوتبالیست معروف انگلیسی که سال‌ها در نوک حمله منچستریونایتد خوش درخشید و برای اواخر دوران حرفه‌ای خود هم لیگ آمریکا ‌MLS را انتخاب کرد.
رونی از معدود افراد مشهوری است که به کاشت مو ‌اعتراف کرده است. او در صفحه توییتر خود این موضوع رو با هوادارانش در میان گذاشت.
او در مورد ‌پیوند موی طبیعی خود گفت در سن ۲۵ سالگی داشتم کچل می‌شدم و باید کاری می‌کرد.
گفته می‌شود کاشت موی ‌به روش FUT انجام‌گرفته است.

۲- مل گیبسون: سوپراستار کارکشته و پیشکسوت هالیوود که زمانی با موهای بلند خود در فیلم شجاع دل افسونگری می‌کرد.
با بالا رفتن سن، کیفیت موهای مل گیبسون سیر نزولی پیدا کرد.
تا جایی که ستاره‌ای که روزی با موهای بلندش بر روی پوستر یکی از فیلم‌های موفق و پرفروش هالیوود خودنمایی می‌کرد مجبور شد از عمل ‌کاشت مو برای بازیابی موی سر خود استفاده کند.
پس از عمل ظاهر او تغییر بسیاری کرد. به‌گونه‌ای که چهره‌ی بسیار جوان‌تری نسبت به هم سن و سال‌های خود دارد.

۳- جان تراولتا: ستاره‌ی فیلم Pulp Fiction زندگی پررمزورازی برای رسانه‌ها دارد.
اما دلیل این مسئله که این روزها درست مانند دوران جوانی موهای پرپشتی دارد برای کسی راز نیست. او از پیوند موی طبیعی ‌استفاده کرده است.

۴- جود لا: بازیگر انگلیسی که برنده جوایز متعدد مانند ۴ جایزه‌ی گلدن گلوب شده است.
جود لا در سال ۲۰۱۵ اقدام به کاشت مو ‌کرد تا بتواند چهره‌ی جذاب‌تری داشته باشد.

۵- شان پن: بازیگر سرشناس هالیوودی که نزدیک به ۶۰ سال سن دارد هم از پیوند موی طبیعی ‌بهره برده است.
دو شاهکار هنری او را می‌توان Mystic River و Milk نامید.
شان پن در اواخردهه‌ی ۹۰ میلادی به‌سوی طاسی سر می‌رفت، اما این روزها اثری از کچلی بر روی سر او دیده نمی‌شود.

۶- نیکولاس کیج: ‌همه ما ایرانی‌ها حداقل یک‌بار فیلم ارباب جنگ او را دیده‌ایم.
این بازیگر معروف هالیوودی پیش از کچلی کامل اقدام به ترمیم مو‌ی ‌خود و نقاط خالی‌شده‌ی سر کرد.

۷- کوین کاسنر: تهیه‌کننده، کارگردان و بازیگر کالیفرنیایی هالیوود در اوایل هزاره‌ی جدید میلادی رو به کچل شدن می‌رفت.
کاسنر با استفاده از پیوند موی طبیعی از طاسی سر خود جلوگیری کرد.

۸- متیو مک‌کانی: بازیگری که از سال ۱۹۹۱ تا به امروز در هالیوود حضور دارد.
مک‌کانی سال‌های قبل که هنوز ‌کاشت مو ‌رواج آن‌چنانی نداشت اقدام به این عمل کرد. به همین دلیل شاید کمتر برای ‌کاشت مو در کانون توجه باشد.
۹- ‌التون جان: موزیسین مشهور و پر‌آوازه‌ی انگلیسی که در دهه‌ی ۷۰ میلادی روی سر او کاملا طاس شده بود به پیوند موی طبیعی پناه آورد.
امروزه اثری از کچلی گذشته بر روی سر التون ۷۱ ساله یافت نمی‌شود.
۱۰- تامی لی جونز: نویسنده، کارگردان و بازیگر باسابقه‌ی صنعت سینما که از سال ۱۹۶۹ فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرده است، با افزایش سن موهای خود را به‌مرور از دست داد.
جونز با استفاده از کاشت موی طبیعی توانست سر خود را مجدداً پر از مو کند. به‌گونه‌ای که موی سر او در جوان کردن این مرد ۷۲ ساله نقش به سزایی داشته است.
پ.ن: متاسفانه عکس جوانی جونز کیفیت پایینی دارد.
۱۱- بن افلک: کارگردان و بازیگر محبوب و جذاب هالیوودی که شاید بخش عمده‌ای از جذابیت خود را مدیون ‌کاشت مویی ‌است که انجام داده است.
بن در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ موهای سر خود را در حال ریزش می‌دید.
تا این‌که تصمیم گرفت با پیوند موی طبیعی به این مشکل پایان دهد.
۱۲- استیو کارل: کمدین و صداپیشه‌ی مشهور هالیوودی که او هم از آن دسته از افراد مشهوری است که از کاشت موی طبیعی‌ برای بازیابی موی سر خود و رفع طاسی و کچلی استفاده کرده است.
همان‌طور که در لیست بالا مشاهده کردید، عمل پیوند موی طبیعی ‌و کاشت مو در بین افراد مشهور و معروف نیز بسیار رایج است. امروزه جذابیت ظاهری برای همه‌ی ما از اهمیت زیادی برخوردار است و می‌توان مو را یکی از اصلی‌ترین فاکتور‌های جذابیت دانست. به همین جهت کاشت مو به عملی محبوب در میان مردم سرتاسر دنیا تبدیل شده است.


مقاله پیشنهادی:تغذیه پس از کاشت مو
احسان علیخانی: مجری محبوب تلویزیونی که بیشتر شهرت او به دلیل ویژه‌برنامه ماه‌عسل در ماه مبارک رمضان است تا چند سال پیش از کم‌پشت بودن موی سر خود رنج میبُرد. احسان علیخانی چند سال پیش اقدام با کاشت موی سر خود کرد. طبیعی بودن موی سر او باعث شده که کمتر کسی متوجه پیوند موی او شود.
مهدی رجب‌زاده: فوتبالیستی که برخلاف سن و سال بالا تا آخرین روزی که در مستطیل سبز پا به توپ می‌شد عطش غیرقابل‌باوری برای گلزنی داشت.
موهای مهدی رجب‌زاده هم در سن و سال پایین و زمانی که هنوز در زمین فوتبال هنرنمایی می‌کرد شروع به ریزش کردند، اما کاپیتان ذوب‌آهن دست روی دست نگذاشت و با پیوند موی طبیعی اقدام به بازیابی موی سر خود کرد.

کاشت مو در افراد مشهور خارجی

در کشورهای خارجی بسیاری از افراد مشهور و معروف از جمله هنرپیشه های هالیوود ، خوانندگان ، ورزشکاران و حتی چهره های سرشناس تلویزیونی تاکنون اقدام به کاشت مو کرده اند. کافی است نگاهی به تصاویر آنها قبل و بعد از کاشت مو بیندازید تا متوجه شوید که چهره و ظاهر آنها پس از انجام این عمل زیبایی چه اندازه تغییر کرده و بهتر شده است. معمولاً سلبریتی ها و افراد مشهور به دنبال استفاده از بهترین امکانات و درمان ها در زندگی خود هستند و اغلب در این زمینه حساسیت زیادی دارد. اگر روش هایی مانند کاشت مو مفید و موثر نبودند، مسلما این افراد جهت انجام آن اقدام نمی کردند و به پزشکان متخصص این حوزه مراجعه نمی کردند.


از مشهورترین افراد غیر ایرانی که تاکنون کاشت مو بر روی آنها اجرا شده می توان از این اشخاص نام برد:
دیوید بکهام بازیکن معروف تیم ملی انگلستان و تیم های مطرحی در دنیای فوتبال از جمله منچستر یونایتد، رئال مادرید، پاریسن ژرمن و... شاید باور این مسئله سخت باشد اما از سالهای جوانی و اوج معروفیت این بازیکن در فوتبال جهان به مرور ریزش موهای دیوید بکهام افزایش پیدا کرد تا جایی که بخش های جلوی سر وی در حال خالی شدن و کم پشت شدن بود. تا اینکه در یکی از کلینیک های کاشت مو در انگلستان وی اقدام به کاشت مو کرده و پس از مدتی براحتی موهای از دست رفته سرش جایگزین شدند. امروز این بازیکن سابق تیم ملی انگلستان که همچنان به همراه همسرش معروف است، دیگر از چنین مشکلی رنج نمی برد و در عکس هایی که از وی از آن زمان تاکنون گرفته شده، همراه لبخند بر لب داشته و چهره ای شاد و جذاب دارد.
عده ای از افراد هستند که با رفتن به مقابل آیینه از شرایط چهره خود احساس نارضایتی می کنند و دوست دارند که تحولی در صورت خود و وضعیت ضاهرشان به وجود آورند اما در این میان کسانی هستند که به دلیل اینکه زیاد در چشم دیگران و طرفدران خود هستند تن به این عمل ها می دهند.
وین رونی فوتبالیست معروف انگلیسی که سال‌ها در نوک حمله منچستریونایتد خوش درخشید و برای اواخر دوران حرفه‌ای خود هم لیگ آمریکا MLS را انتخاب کرد.
رونی از معدود افراد مشهوری است که به کاشت مو اعتراف کرده است. او در صفحه توییتر خود این موضوع رو با هوادارانش در میان گذاشت.
او در مورد پیوند موی طبیعی خود گفت در سن ۲۵ سالگی داشتم کچل می‌شدم و باید کاری می‌کرد. کاشت موی به روش FUT انجام‌گرفته است.
التون جان موزیسین مشهور و پر‌آوازه‌ی انگلیسی که در دهه‌ی ۷۰ میلادی روی سر او کاملا طاس شده بود به پیوند موی طبیعی پناه آورد.
امروزه اثری از کچلی گذشته بر روی سر التون ۷۱ ساله یافت نمی‌شود.

مشاوره رایگان کاشت مو و کاشت ابرو

خواندن 2396 دفعه