لوگو persian-hair
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
تغذیه پس از کاشت مو - 5.0 out of 5 based on 1 vote

یکی از مراحل مهمی که جزو اقدامات پس از کاشت مو میباشد ، بحث تغذیه کاشت مو است که فرد همانطور که قبل از کاشت مو باید در خوراک و تغذیه نکاتی را رعایت کند که در اقدامات پیش از کاشت مو به این موارد اشاره کرده ایم ، باید بعد از کاشت مو نیز در تغذیه خود دقت داشته باشند. در این مقاله به انواع میتامین های لازم برای بدن و نحوه ی تغذیه روزانه پس از کاشت مو را در این مقاله بررسی میکنیم.

تغذیه پس از کاشت مو

افرادی که کاشت مو انجام می دهند بعد از این کار باید به تغذیشون خیلی اهمیت بدن تا از دو جهت ترمیم بخش های پوستی و رشد خوب موها ، کیفیت جراحی کاشت مو را بالا ببرند. رژیم غذایی کاشت مو باعث تحریک فولیکول های مو میشوند و منحر به رشد بهتر مو میشود و از طرفی که فولیکول های مو که کاشته میشوند ، در روزهای اولیه پس از کاشت مو ، بسیار حساس و سلول های بافت پوست زنده هستند و برای اینکه آسیبی وارد نشود و رشد و نمو مو هم به خوبی صورت گیرد باید برنامه غذایی و تغذیه پس از کاشت مو را رعایت کنید و در این زمینه از پزشک خود نیز برنامه غذایی لازم را درخواست کنید. برای تهیه ویتامین های مورد نیاز پس از کاشت مو ، میتوانید از مکمل های غذایی نیز استفاده کنید اما ، استفاده از غذاهای طبیعی بهترین گزینه میباشد.
علاوه بر رعایت تغذیه و رژیم غذایی که فرد باید پس از کاشت مو رعایت کند ؛ عوامل دیگری ورزش و مصرف دخانیات نیز باید کنترل کنند تا آسیبی به عملیات کاشت مو وارد نشود.


ویتامین های لازم بعد از کاشت مو


رعایت و دستیابی ویتامین های لازم برای بدن و پوست و مو پس از کاشت مو باید طبق یک پزشک تغذیه و پزشک پوشت و مو تعیین شود و نکاتی که برخی بیماران به دلیل مشکلات تغذیه ای از قبیل قند و چربی و ... دارند را طبق نظر پزشک برنامه ریزی کنند و جایگزین های غذایی مناسبی را برای این کار پیدا کنند.
در حالت کلی غذاهایی که دارای ویتامین های کلسیم ، منیزیم ، آهن ، امگا3 ، پروتئین و ویتامین B6 میباشد. شما با دانستن ویتامین های موردنیاز مو میتوانید موادغذایی که دارای ویتامین های ذکر شده هستند ، را تهیه و مصرف کنید. و در این مدت به صورت غذایی از خوردن غذاهای چرب و فست فود باید جداً خودداری کنید و نوشیدن آب و سایر مایعات در این مدت توصیه میشود.


تغذیه بعد از کاشت مو


 • از خوردن غذاهای چرب و سنگین و فست فود خودداری کنید زیرا باعث توقف رشد مو میشود.

 • خوردن سبزیجات را در وعده های غذایی خود قرار دهید.

 • خوردن ماهی به دلیل اینکه سرشار از مواد مغذی میباشد و برای رشد فولیکول های مو تاثیر گذار است ، را مصرف بفرمایید البته در نحوه پخت و پز آن نیز به این توجه کنید که غذاهای پرب نباید مصرف کنید.

 • خوردن آجییل و حبوبات باعث تسریع رشد فولیکول های مو میشود.

 • نوشیدن مایعات و آب باعث به جریان انداختن بهتر سیستم خون رسانی به قسمت های ترمیم و کاشته شده میشود و باعث ماندگاری مو میشود.

 • نوشابه مصرف نکنید. حتی نوشیدن نوشابه های بدون قند نیز به دلیل دارا بودن مواد مصنوعی قندی برای رشد مو مناسب نیست.

 • خوردن غذاهای پروتئینی ، کراتین تشکیل دهنده تارهای مو را تامین میکند.

 • از خوردن تن ماهی خودداری کنید زیرا تن ماهی و اره ماهی دارای جیوه هستن که برای رشد مو مضر است.

 • خوردن مواد قندی هم به مقدار زیاد توصیه نمیشود زیرا مانع جذب پروتئین مورد نیاز مو میشود.

 • در رژیم غذایی بعد از کاشت مو از موادی که دارای نشاسته هستند ، خودداری کنید ؛ مانند نان و ماکارونی و ... .

 • مصرف نوشدنی های الکلی را بعد از کاشت مو ترک کنید.  نوشیدنی های الکلی مانع جذب روی در بدن میشود و خشک و شکسته میشوند ؛ که روی هم جزء مواد ضروری برای رشد موهاست.

 • خوردن غذاهای آبکی مانند سوپ هم تاثیر مثبتی بر روی رشد مو دارد.


 • خوردن موادی همچون گوشت ، لبنیات ، تخم مرغ نیز به دلیل داشتن پروتئین برای رشد مو مهم مناسب میباشد و سویا نیز به دلیل داشتن پروتین کافی گزنه مناسبی برای تامین پروتئین لازم بعد از کاشت مو میباشد.

 • مصرف موادی که که امگا3 ارند نیز بعد از کاشت مو مفید میباشد و به دلیل مرطوب نگه داشتن و تقویت ریشه مو باید در رژیم غذایی از موادی همچون غذاهای دریای ، روغن ماهی ، روغن تخم مرغ ، روغن جلبک ، روغن کریل و ... مصرف بفرمائید.

 • بعد از کاشت مو باید آهن موردنیاز بدن نیز تامین شود و خوردن مواد آهن دار باعث رساندن بیشتر اکسیژن به سلول های پوست و مو میشود و کمبود آن باعث ریزش مو میشود که بعدها مجبور به مصرف قرص آهن خواهید شد. خوردن سبزیجات ، اسفناج ، شیر ، جگر ، پرتقال ، کلم و ... میتواند آهن موردنیاز بدن را تامین سازد.

 • تاحد ممکن از قند و شکر پرهیز کنید و در صورت لازم میتوانید از شکر قهوه ای طبیعی استفاده کنید.  

 •  برای تامین ویتامین B6 میتوانید از موادغذایی همچون نخود ، موز ، عدس ، ماهی سالمون و گوشت گاو استفاده کنید.

 •   مس هم جزء مواد ضروری برای پوست و مو میباشد که کمبود آن باعث سفیدشدن موها و بروز شوره مو میشود. مواد غذایی که غنی از مس هستند شامل جگر ، آووکادو ، سیر ، قارچ سیب زمینی و موادی که سبوس دارند ، میباشد. بهتر است موادی که دارای روی و مس هستند با هم مصرف شوند.

 • ویتامینE هم به بهبود پوست آسیب دیده کمک میکند و نقاط و زخم هایی که بر اثر جراحی کاشت مو ایجاد میشود را برطرف میسازد.

مشاوره رایگان کاشت مو و کاشت ابرو

خواندن 566 دفعه
پرشین هیر در نقشه گوگل
اطلاعات تماس


آدرس کلینیک کاشت مو ، ابرو :

تهران - تجریش - خیابان دزاشیب - جنب مرکز خرید روشا