لوگو persian-hair
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
اقدامات پیش از کاشت مو - 5.0 out of 5 based on 1 vote

قبل از انجام عملیات کاشت مو ، نیاز به انجام و رعایت رفتارها و نکاتی هست تا کاشت مو به بهترین نحو ممکن انجام شود. در این مقاله قصد داریم توصیه های قبل از کاشت مو را بررسی کنیم. رعایت کردن این موارد علاوه بر زمان کاشت مو ، بلکه در اقدامات پس از کاشت مو برای کیفیت بهتر عمل جراحی ، کمک قابل توجهی میکند.

اقدامات پیش از کاشت مو

کاشت مو برای آن دسته از افراد و موهایی توصیه میشود که در قسمت هایی ، موها در حال ریزش باشند و با مو دچار حالت کچلی شده باشد. برای کاشت مو ، روش های متعدد طبیعی عنوان شده است که توسط پزشک معالج بررسی میشود اما برای اینکه از کاشت موی خود راضی باشید حتماً باید به نکات و اقدامات قبل از جراحی کاشت مو و بعد از آن دقت بفرمائید. از طرفی دیگر برای شناخت بهتر پوست و موی ، باید قبل از کاشت مو تست و آزمایش هایی توسط پزشک صورت بگیرد. کاشت مو ، فقط برای مردان نیست و کاشت مو برای خانم نیز امکان پذیر میباشد.


آزمایش های قبل از کاشت مو


قبل از انجام کاشت مو ، به تجویز پزشک ، باید آزمایش هایی صورت بپذیرد که این آزمایش های کاشت مو برای اطمینان دکتر برای عدم مشکلاتی انعقاد خون و HIV و سایر آزمایشات خونی میباشد. لیست آزمایش های لازم شامل لیست زیر میباشد:
FBS
TG
BT
 CT
 PT
 PTT
HBS Ag
Hcv Ab
HIV Ab
پس از انجام آزمایش های بالا ، تشخیص و اطمینان پزشک بیشتر میشود. در کاشت مو ، فشار خون افراد نیز بسیار اهمیت دارد ، افرادی که دچار فشار خون بالا یا فشار خون پایین هستند و داروهایی را که مصرف میکنند ، حتماً باید پزشک خود را قبل از جراحی کاشت مو مطلع سازند زیرا خوردن دارویی که حاوی آسپرین میباشد باید از حداقل 10 روز قبل از عمل جراحی مصرف نشود. باید داروهایی که قبل از عمل جراحی مصرف دارید را با پزشک خود هماهنگ و مشورت کنید ، مصرف داروهای مسکن دار ، خواب آور ، آنتی هیستامین ، فنوتیازین ، کلرپرومازین ، بروفن ، تیوریدازین و ... میتواند در کاشت مو دچار مشکل کند و در حالت کلی داروها و خوراکی هایی که دارای ویتامین E باشد توصیه نمیشود.
همچنین در ادامه مصرف داروهای پیش از کاشت مو ، برخی افراد با مصرف داروهایی همچون پنی سیلین ، سفالکسین و ... دچار حساسیت میشوند که این موضوع نیز حتما باید مورد آزمایش قرارگیرد و به پزشک گفته شود.
شما باید قبل از کاشت مو چندین بار برای مشاوره به پزشک پوست و مو خود بروید و در این جلسات ، تمام سوالات از مصرف داروهایی که باید تا قبل از انجام جراحی داشته باشید ، نحوه ماساژ و شست و شو پوست و موی سر ، خوردن غذاهایی که بهتر است بخورید و ... را بپرسید تا هم اطمینان خاطر و استرس شما کاهش پیدا کند و همچنین در پایان ، شما نتیجه مطلوبی را در پاین و بعد از عمل خواهید داشت.


مراقبت های پیش از کاشت مو


 • شب قبل از کاشت مو به آسودگی و بدون استرس ، خوب بخوابید.

 • از مصرف مواد مخدر پرهیز کنید و در صورت مصرف ، با پزشک خود درمیان بگذارید.

 • از مصرف هر گونه مشروبات الکلی از یک هفته قبل از عمل خودداری کنید.

 • از مصرف سیگار و قلیان از یک ماه پیش از کاشت مو ، خودداری کنید.

 • از یک هفته قبل از کار جراحی ، آب و مایعات مصرف کنید که حداقل مصرف روزانه یک لیتر را باید داشته باشید.

 • مصرف خوراکی ها و مکمل های غذایی خود را مطابق با لیست غذایی پشک خود قرار دهید.

 • خود را یک روز قبل از کاشت مو ، به محل و کلینیک کاشت مو برسانید که تمامی معاینات و آزمایشات پیش از عمل انجام شود.

 • روز قبل از عمل حتما و سرتان را به خوبی و کامل شست و شو دهید تا تمیز باشد.

 • قبل از عمل جراحی ، مصرف صبحانه یا نهار خود را سبک میل بفرمایید.

 • در صورت اینکه بیمار دچار بیماری های دیابتی و قلبی میباشد ، باید پزشک خود را مطلع سازد.

 • سعی کنید پیش از عمل از پوشیدن لباس هایی که سرتان را میپوشاند  مانند کلاه یا لباس های کلاه دار پرهیز کنید.

 • اصلاح موی سر خود را نیز پیش از کاشت مو با پزشکتان هماهنگ کنید.

 • حتماً در روز عمل با یک همراه به کلینیک کاشت مو بروید ، زیرا پس از عمل جراحی ، شخص بیمار امکان رانندگی را نخواهد داشت.

 • توصیه میشود در روز کاشت مو ، از پیراهن و لباس های دکمه دار استفاده کنید زیرا در صورت تغییر لباس راحت تر خواهید بود.

 • از سلامت پوست سرتان اطمینان پیدا کنید ، در صورت اینکه سرتان ف جوش های چرکی وقرمز یا دچار خارش های پوستی هستید ، با پشک خود این موضوع  را درمیان بگذارید و پس از بهبودی و درمان آن ، به کاشت موی خود بپردازید.

 • ممکن است به دلیل عملیات پیوند و کاشت مو ، زمان جراحی طولانی شود و برای این موضوع هم باید قبل از عمل برنامه ریزی داشته باشید و همچنین اکثر کلینیک ها دارای سیستم های صوتی و تصویری هستند که میتوانید با مشورت و در صورت صلاحدید پزشک ، موزیک یا ویدیو نیز گوش کنید.

 • از یک هفته قبل از کاشت مو ، به انجام ورزش های سنگین و حرفه ای و وزنه زدن بپردازید.


در پایان حتماً با رعایت نکات و آموزه هایی که قبل از کاشت مو باید رعایت کنید و در این مقاله هم به آن پرداخته ایم و همچنین رعایت نکات پشک معالج خود ، جراحی کاشت موی راحتی را خواهید داشت. عملیات کاشت مو به گونه ای میباشد که جزو عمل های زیبایی به شمار میرود و شما دچار بیماری یا مریضی خاصی نیستید و کاملاً با سایر عمل های جراحی متفاوت میباشد و نیازی به استرس نیست و باید منتظر بمانید تا پس از کاشت مو ، در آینده ای نزدیک ، لذت ببرید.

مشاوره رایگان کاشت مو و کاشت ابرو

خواندن 413 دفعه
پرشین هیر در نقشه گوگل
اطلاعات تماس


آدرس کلینیک کاشت مو ، ابرو :

تهران - تجریش - خیابان دزاشیب - جنب مرکز خرید روشا