لوگو persian-hair
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
میکرو اسکالپ سر چیست، برای چه کسی انجام میشود، مراقبت بعد از میکرواسکالپ - 5.0 out of 5 based on 5 votes

اسکالپ سر  و اسکالپ مو به هاشورهای سر جهت از بین بردن طاسی سر و باعث پرپشت شدن موها است ، گفته میشود که این مورد در مورد آقایان و خانم ها قابل انجام میباشد. اسکالپ به کف سر گفته میشود و کلمه میکرو هم به معنی هاشور و عمل هاشور زدن موها اشاره دارد و روش میکرواسکالپ با پرکردن جاهای خالی پشت سر و یا کف سر به صورت نقطه ای ، بخشی از قسمت های ریزش یافته مو را درمان میکند. این روش بیشتر برای قسمت های کم پشت سر مورد استفاده قرار میگرد. در این مقاله قصد داریم به طور کامل روش میکرواسکالپ مو را مورد بررسی قرار دهیم و ویژگی و کاربردهای آن را خدمت شما معرفی کنیم.

این روش با نام های بسیار متفاوت و زیادی در کلینیک های زیبایی و پوست و مو نام برده میشود اسکالپ Scalp ، اسکالپ سر ، هاشور سر، هاشور کف سر، تاتو سر یا پیگمنت سر بخشی از نام های تخصصی این روش به شمار میروند. اسکالپ سررا هم با دستگاه میکروپیگمنتیشن و هم رول انجام می شود. ظرافت کار در میکروپیگمنتیشن بیشتر از رول ها هست چون مناطق خالی را با طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط ، سایه گذاری می کند. تنها مزیت استفاده از رول ، حجم وسیع کار با فواصل منظم است که در هر صورت بهتراست منظم نباشد و برای کسانی که مو دارند و نواحی خالی سر زیر مو پوشش داده می شود ، سرعت عمل را بالا می برد.

میکرو اسکالپ سر چیست ؟ برای چه کسانی انجام میشود ؟ مراقبت بعد از میکرواسکالپ سر چطور است ؟

اسکالپ فضای آناتومیکالی است که از جلو به صورت و از اطراف به گردن محدود می شود. یکی از موارد بسیار جالب توجه در حوزه میکروپیگمنتیشن ، انجام آن در ناحیه سر می باشد. انجام پیوند مو، همیشه به راحتی امکان پذیر نیست. در بسیاری موارد امکان انجام پیوند مو مهیا نمی باشد و یا انجام این عمل، کمک کننده نیست. زمانی که در اثر انجام پیوند مو ، اسکارهایی با عرض زیاد بر روی پوست سر ایجاد می شود. معمولا درهنگام انجام پیوند مو، تمام تدابیر توسط پزشک متخصص اندیشیده می شود که اسکار ایجاد شده عرض زیادی نداشته باشد ، اما گاهی اوقات بروز چنین مواردی اجتناب ناپذیر خواهد بود.
یکی از کاربردهای میکروپیگمنتیشن ، ایجاد طرح هایی شبیه به مو ، برای این نواحی می باشد به گونه ای که اسکار موجود در پشت سر ، در میان این طرح ها گم شود.
در برخی موارد ، پیوند مو در جلو سر انجام شده و به دلیل کم پشت بودن موها ، بیمار دهنده مناسبی برای کاشتن مو نیست و نمی توان برای پشت سر هم از پیوند مو استفاده کرد ، در این موارد هم، باز میکرو پیمگنتیشن می تواند کمک کننده باشد.
روش اسکالپ فقط برای افرادی با موی مشکی مناسب نیست بلکه لازم است بدانید که تنوع رنگی در اسکالپ هم بسته به رنگ پوست و موی افراد بسیار متفاوت است و براساس رنگ مو و پوست افراد طیف کاری مناسبی را برای هر فرد انتخاب میکنیم.

میکرو اسکالپ سر - هاشور کف سر - شبیه‌سازی موی سر-میکروپیگمنتیشن سر

روش میکرواسکالپ برای چه کسانی مفید است؟

افرادی که دچار کم پشتی و یا طاسی سر هستند به دلیل عدم بانک مو نمی توانند از کاشت مو انجام دهند ، این روش گزینه ی مناسبی به شمار میرود.
افرادی که به هر دلیلی نمی خواهند برای کاشت مو زیر تیغ جراحی بروند.
افرادی که مبتلا به بیماری آلوپسی می باشند که این افراد به طور کل پیاز موی خود را از دست داده اند و در قسمت سر مویی ندارند.
افرادی که دچار به ریزش مو و طاسی مقطعی می شوند.
افرادی که دارای خط اسکار، شکستگی سر و یا زخم خاصی در سر دارند و آن بخش از سرشان خونرسانی ندارد.
افرادی که قصد پنهان کردن خال ، جای زخم و یا سوختگی بر روی پوست سر
افرادی که سن آنها مناسب برای کاشت مو نمیباشد.

 

کاربرد های تکنیک شبیه سازی مو با میکروپیگمنتیشن (اسکالپ سر):

• پوشش دادن نواحی طاس و کم پشت مو

• استتار زخم ناشی از عمل جراحی و یا اسکار شکستگی روی سر یا ابرو

• محو کردن جای بخیه پس از کاشت مو یا هر نوع اسکار روی سر

• پنهان کردن زخم، سوختگی و خال مادر زادی

• افزایش اثر بصری بعد از پیوند مو

• میکروپیگمنتیشن موی سر برای آلوپسی یا ریزش موی سکه ای

کاشت مو یا اسکالپ مو ؟

در مطالب گذشته بیان کرده بودیم که روشی که میتوان به عنوان درمان اصلی و قطعی ریزش مو و زیبایی مو به آن تکیه کرد ، کاشت مو میباشد که پس از کاشت مو مزیت های فراوانی را داراست که همه ی افراد هم به دنبال بهره بردن از این روش هستند اما در کاشت موی طبیعی علاوه بر تحمیل هزینه ها اولیه برخی هزینه های پنهان وجود دارد که شما نمی بینید و معمولا از گفتن آنها امتناع می شود. این هزینه ها شامل هزینه های مختلفی از جمله آزمایشات مختلف قبل از عمل پیوند مانند CBS, FBS,PT INR-PTT, HBS Ag, Hcv Ab, HIV Ab و همچنین هزینه‌های دیگری مانند لیزر که برای مویرگ سازی و افزایش خون رسانی داخل پوست سر بوده و باعث میشود موهای کاشته شده سریع تر و ضخیم تر رشد کنند و به عنوان تقویت کننده موهای ریخته شده است و استفاده از شامپو های گران قیمت بعد از عمل پیوند مو و ... می باشد. این در حالیست که روش میکرواسکالپ یا هاشور کف سر با توجه به نداشتن هزینه اولیه برای آزمایش و همچنین کوتاهی پروسه ، هزینه ی به مراتب کمتری نسبت به کاشت مو دارد و میتواند جاگزین مناسبی برای ترمیم موها شما باشد. در این روش درمانی ابتدا یک هدلاین مشخص میشود که قسمت های انتخابی و ریزشی مو کاملاً مورد بررسی قرار میگیرند و رنگ موردنظری که مطابق موهای فرد میباشد نیز انتخاب میشود و مدت زمان کار بستگی به میزان کاری که قسمت های مختلف سر ممکن است داشته باشد متغیر است اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن سر 2 تا 5 جلسه زمان می برد که هر جلسه 2 تا 4 ساعت طول می کشد ، کل این مراحل تقریبا 5 ماه طول می کشد.

مواردی که باید قبل از اسکالپ سر توجه داشته باشید:


  • حتما از72 ساعت قبل از انجام ميكرو اسكالپ سر از مصرف هرگونه دخانيات از جمله سيگار و قليان جدا خود داری نماييد.

  • سه روز قبل از انجام هاشور كف سر از مصرف نوشيدنی هاي حاوی الكل جدا اجتناب نماييد چرا كه الكل هنگامی كه وارد خون شود بر رنگ پذيري پوست به شدت تاثير منفي مي گذارد.

  • حتما ده روز قبل از انجام ميكرواسكالپ سر از مصرف انواع دمنوش های گياهی از جمله چای سبز و گل گاوزبان بپرهيزيد.

  • قبل ازانجام ميكرواسكالپ از مصرف قرص های هورمونی و ساير قرص های رقيق كننده خون خوداري نماييد.

  • براي ماندگاری بهتر رنگ هاشور كف سر يا ميكرو اسكالپ سر بانوان بهتر است سه روز قبل از دوره قاعدگی و5 روز پس از آن براي انجام اسكالپ مراجعه نمايند.

  • ده روزقبل از انجام ميكرو اسكالپ سر از مصرف هرگونه دارويی محرك مو از جمله ماينوكسيدل جدا خودداری شود.

  • براي رنگ پذيری بهتر ميكرواسكالپ بهتر است ازيك هفته قبل ، از مصرف قرص تيروئيد و قرص اوراتان حتما خودداری شود.

مواردی که باید بعد از اسکالپ سر توجه داشته باشید:

به مدت سه روز از رفتن به حمام ، استخر و سونا خودداری کنید.
به مدت حداقل یک ماه از قرارگیری در معرض نور خورشید خودداری کنید و حتی از کرم ها و پمادهای ضدآفتاب نیز برای رفع کردن این موضوع استفاده نکنید.
پس از گذشت 3 روز ، برای شستشوی سر از شامپوهای بچه استفاده شود ، چرا که در شامپوهای بچه از مواد شیمیایی قوی و شویندگی بالا استفاده نمیشود.
به مدت 1 هفته از انجام ورزش های سنگین که باعث عرق کردن شوند یا قرارگرفتن در محیط‌های گرم که تعریق را تشدید میکنند خودداری شود.
جهت از بین بردن چربی ها بعد از عمل می توان از الکل استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی: شامپو مناسب موی سر

مزیت روش اسکالپ

از دلایلی که میتوان این روش را به عنوان جایگزینی مناسب برای پیوند مو به حساب آورد همگانی بودن این روش برای استفاده میباشد چراکه این روش امکان استفاده بر روی خانم ها و آقایان را دارد و هم چنین به رده سنی خاصی محدود نمیباشد و عوارض و خطراتی هم که در این روش وجود دارد به مراتب ناچیز است و امکان رفع شدن آنها با استفاده از داروهایی که توسط پزشک تجویز میشود نیز وجود دارد. دیگر مزیت روش اسکالپ هزینه نسبتاً پایین این روش نسبت به کاشتن مو است و همینطور نسبت به سایر روش های دیگر که تعداد آنها نیز زیاد است ، از کیفیت بالاتری برخوردار است و به یک روش تضمین شده ای تبدیل شده است.

مدت ماندگاری اسکالپ چقدر است ؟

ماندگاری اسکالپ نیز مسئله مهمی است که باید به آن توجه شود. البته این موضوع خود تابع چند معیار مهم و تاثیرگذار است که دوام اسکالپ را تا حد زیادی تعیین می کنند:

• مهارت و تجربه پیگمنتر
• تکنیک مورد استفاده اسکالپ (میکروپیگمنتیشن و یا میکروبیلدینگ) 
• انجام مراقبت های لازم پس از انجام اسکالپ
• کیفیت رنگ های بکار رفته
• میزان تعریق بدن
• عمق کاشت
• میزان خشکی پوست و اندازه منافذ آن
• تاثیر محیط و عوامل طبیعی 

اما بد نیست که بدانید در میان تکنیک ها و روش های مختلف اسکالپ سر و ابرو، دوام و مدت زمان ماندگاری میکروپیگمنتیشن نسبت به میکروبلیدینگ بیشتر است. رنگ های تزریق شده در روش میکروپیگمنتیشن، معمولا در مدت زمانی بین دو هفته الی یک ماه پس از انجام این فرآیند، به رنگ و فرم طبیعی در می آیند. اما از آنجا که دوام اسکالپ نیز محدود است پس از چند سال، به آرامی و به مرور زمان رنگ ها به تدریج کمرنگ شده و به مرور زمان محو می شوند. 

البته شرایط نام برده بالا نیز هر یک در دوام اسکالپ و میکروپیگمنتیشن تاثیر مستقیم دارند. بطور مثال هر چه عمق کاشت رنگدانه ها بیشتر، پوست فرد خشک تر و تعداد منفذهای پوست وی بیشتر باشد، کیفیت رنگ های مورد استفاده بالا باشد، دستورات و توصیه های انجام شده تا مدت معین پس از انجام اسکالپ به دقت رعایت شوند و ... در نتیجه ماندگاری اسکالپ بیشتر است.

 

هزینه اسکالپ حدودا چقدر است؟

قیمت و هزینه اسکالپ وابسته به عوامل متعددی است که در نهایت با استفاده از آنها می توان هزینه نهایی اسکالپ را برآورد کرد. از جمله وسعت بخش هایی که دچار ریزش شده است و هر چه وسعت بیشتر باشد، هزینه اسکالپ بیشتر می شود و همچنین رنگدانه های مورد استفاده که دارای قیمت های متفاوتی در بازارهای جهان هستند. 

البته نرخ و دستمزد کلینیک ها و مراکزی که در آن تکنیک های اسکالپ - از جمله میکروپیگمنتیشن - بر روی متقاضیان انجام می شود، نیز تا حدودی در این زمینه تاثیرگذار است. در مقایسه کلی می توان گفت که هزینه میکروپیگمنتیشن نسبت به هزینه میکروبلیدینگ در اغلب مراکز بیشتر است اما در عوض جهت انجام تکنیک میکروپیگمنتیشن از دستگاه های مخصوص استفاده شده و از طرف دیگر افرادی که مبادرت به این کار می کنند، معمولا افرادی آموزش دیده هستند. بنا به این دلایل کیفیت کار میکروپیگمنتیشن بالاتر است و در عوض هزینه ای که جهت انجام آن می پردازید، نتیجه بسیار بهتری را دریافت خواهید کرد. 

معمولا هزینه جلسات بطور جداگانه و بر حسب ساعت، از داوطلبان دریافت می گردد

خواندن 2039 دفعه
پرشین هیر در نقشه گوگل
اطلاعات تماس


آدرس کلینیک کاشت مو ، ابرو :

تهران - تجریش - خیابان دزاشیب - جنب مرکز خرید روشا